П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > Дорожня поліція: орган без прав і обов’язків

Дорожня поліція: орган без прав і обов’язків

12 червня в МВС презентували оновлену дорожню поліцію, якою замінили Державтоінспекцію.

 

Григорій Мамка, заслужений юрист України, радник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА»

Григорій Мамка, заслужений юрист України, радник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА», дав експертну оцінку інтернет-виданню MIGnews.com.ua з приводу повноважень нового підрозділу, прокоментувавши права і обов’язки Дорожньої поліції відповідно до законодавства.

Експерт переконаний, що в тому вигляді, в якому вона зараз існує, Дорожня поліція просто фізично не може бути ефективною: «Цей підрозділ має бути, але в такій інтерпретації, як його запустили, він не має права на існування, не має користі для громадян України. Можна набрати нових поліцейських, одягнути на них форму, видати автомобілі, значки, але не в цьому сама ідея. В першу чергу, співробітникам Дорожньої поліції потрібно надати повноваження й технічно забезпечити. А вже після цього потрібно видавати автомобілі, вести підготовку. Тоді цей підрозділ буде працювати ефективно та забезпечувати безпеку всіх учасників дорожнього руху».

Григорій Мамка звернув увагу на той факт, що зараз запущено сам проект, тільки, крім піару, жодного результату не буде, оскільки повноваження у цього підрозділу практично відсутні.

«Пройде буквально півроку, вони зітруть шини, на тому й закінчиться цей сумнівний експеримент. Всю поліцію потрібно розділити на дві частини – слідчих з оперативним блоком і муніципальну поліцію, куди мають увійти патрульні, дільничні інспектори, які безпосередньо будуть підпорядковані місцевій владі. Без цього у нас нічого не вийде. Також потрібні зміни в законодавстві, у Кримінально-процесуальному кодексі, де 70% поліції не мають повноважень на рівні закону. І про яку безпеку на дорогах може йти мова, якщо Дорожня поліція в тому вигляді, в якому вона зараз існує – це орган без повноважень, прав і обов’язків», – додав Григорій Мамка.


 

Залишити відповідь