П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > Ганна Левчук: скасовуючи студентські стипендії, Україна позбавляє себе майбутнього

Ганна Левчук: скасовуючи студентські стипендії, Україна позбавляє себе майбутнього

Міністерство фінансів України виступає за скорочення в 2018 році кількості студентів вищих навчальних закладів, які отримують академічні стипендії, до 25%.

«У 2017 році відсоток стипендіатів зменшений до 40–45%, тобто від 40% до 45% студентів отримують сьогодні стипендію. Ми маємо намір на 2018 год зменшити пропорцію до 25%», – сказав заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

Разом з тим, за його словами, до 2020 року заплановано зменшити відсоток студентів, які отримують академічні стипендії до 15% від загальної кількості.

«Мабуть, скасовуючи стипендії, наші чиновники вишукують кошти на свої непомірно високі зарплати, премії та надбавки, що спричиняють у людях  шок своїми розмірами: ну не може зарплата державного чиновника в десятки разів перевищувати середню зарплату в країні», – каже Ганна Левчук, заступник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

Своїми абсурдними рішеннями, які перегороджують молоді доступ до освіти, українська влада позбавляє країну головного на сьогоднішній день фактору, що визначає конкурентоспроможність будь-якої держави – творчих висококваліфікованих фахівців, так званого креативного класу. Адже в нинішньому постіндустріальному суспільстві економічний успіх державі несуть не сировинні ресурси, а люди, які здатні до інноваційного, творчого мислення.

За даними Міжнародної організації міграції, з України за роки незалежності виїхали 6 млн осіб, тобто 1/7 частина всього населення країни. 50% з них – молодь, що не бачить тут свого майбутнього. І поки Україна скасовує стипендії для своїх студентів, Польща стимулює талановиту українську молодь здобувати вищу освіту в їх країні. Варшава надає не тільки спеціальні стипендії на час навчання, але й право на легальне проживання та подальше працевлаштування майбутніх фахівців.

«Скасування стипендій для студентів, мізерні зарплати викладачів ставлять їх в умови виживання, відбиваючи будь-яке бажання до творчого процесу та самореалізації. Це шлях в нікуди, прямуючи яким Україна приречена стати для розвинених держав сировинним придатком, що нездатний виробляти інноваційний продукт. Необхідно створювати умови для нормального навчання, роботи, життя. Українська влада повинна зрозуміти, що найвища цінність держави – люди!» – стверджує Ганна Левчук.


 

Залишити відповідь