Середа, Січень 24, 2018
Home > Новини > Чи готові українці до відповідального володіння зброєю?

Чи готові українці до відповідального володіння зброєю?

Проміжні результати опитування громадської думки.

Шановні прихильники і однодумці!

 

Ми вдячні вам за участь у дослідженні стосовно перспектив урегулювання питання самооборони та цивілізованого збройового законодавства.

Ініціюючи вивчення цієї теми, ми не очікували того, наскільки вона буде хвилювати громадськість.

Дякуємо за відверті відповіді – нам важлива ваша думка, і ми готові поділитися з вами отриманими проміжними результатами.

На сьогоднішній день можна стверджувати, що українці готові до відповідального володіння короткоствольною зброєю. Природно, ми позиціонуємо таку зброю виключно як інструмент самооборони з усією відповідальністю та дисципліною з боку її власника.

Питання в анкеті максимально прості й однозначні, стосуються можливості українських громадян особисто володіти короткоствольною зброєю, отримавши право на самозахист.

Дослідження проводиться протягом двох тижнів, і за цей час участь в опитуванні взяли понад тисяча осіб, більша частина з яких – чоловіки віком 30–55 років, які мають вищу освіту.

96% анкетованих громадян впевнені, що наявність у них короткоствольної зброї дозволить запобігти загрозі життю і здоров’ю для них і їхніх сімей.

Учасники опитування також зійшлися на думці, що в разі розбійного нападу на них та членів їхніх сімей вони вважають за краще скористатися особистою вогнепальною зброєю. Тільки 1% респондентів відповіли, що готові покладатися на швидку і професійну реакцію поліції.

І абсолютна більшість громадян підтримують приведення законодавства України до світових стандартів у частині володіння короткоствольною зброєю.

Більша частина опитаних готові придбати легально для себе особисто короткоствольну зброю.

А ось з приводу готовності надавати за необхідності допомогу органам МВС для охорони громадського порядку думки учасників опитування розділилися, проте переважна більшість, а саме – 76,4%, готові співпрацювати з МВС у сфері захисту громадського порядку і запобігання злочинів.

Підводячи проміжні підсумки нашого дослідження, слід зазначити, що люди стурбовані криміногенною обстановкою в країні і частими повідомленнями про випадки розбійного нападу із застосуванням вогнепальної зброї. Громадяни розуміють, що правоохоронним органам складно реагувати на виклики, які продиктовані ситуацією, що склалася, і висловлюють впевненість у тому, що здатні захистити себе та свою сім’ю. Переважна більшість респондентів підтримують надання громадянам права на збройний захист власного майна, життя та здоров’я.

Дякуємо всім учасникам дослідження за щирі відповіді. Дослідження триває. Запрошуємо всіх, хто не встиг взяти участь в опитуванні, заповнити анкету і висловити свою точку зору щодо цієї назрілої проблеми.


 

Залишити відповідь