П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > Олександр Соловйов: Намагаючись прислужитися закордонним партнерам, Порошенко готовий на абсурдні рішення

Олександр Соловйов: Намагаючись прислужитися закордонним партнерам, Порошенко готовий на абсурдні рішення

Завершується відвантаження першої партії вугілля, яке прибуло в Одеський морський порт із США. Доставлено 62 тис. тонн вантажу. Протягом наступного тижня очікується прибуття ще майже 300 тис. тонн пенсильванського вугілля. Всього зі Сполучених Штатів Америки до кінця року має бути поставлено майже 700 тис. тонн енергетичного вугілля.

Порошенко назвав ці поставки «важливим внеском в енергетичну безпеку держави» і «яскравим свідченням взаємовигідного співробітництва між стратегічними партнерами».

«Безповоротна втрата для Росії ще одного інструменту енергетичного шантажу, незважаючи на підступну крадіжку українського вугілля на українському Донбасі», – додав український президент.

Перша поставка обійшлася нам у 113 доларів за тонну. Якщо включити сюди всі кредитні та логістичні витрати, включаючи і доставку по Україні на теплову електростанцію, вартість цього вугілля складе майже 150 доларів. А, наприклад, російське вугілля, яке Україна, до речі, продовжує купувати і сьогодні, коштує нам 70 доларів за тонну.

За оцінками експертів, вугілля з Пенсильванії втричі дорожче за те, що видобувається або може видобуватися на шахтах Донбасу. Адже тільки на транспортування американського ресурсу витрачаються величезні кошти: привезти вугілля з-за океану – недешеве задоволення.

«Це найвищий ступінь абсурду: заблокувати поставки вугілля з шахт Донбасу, віддавши перевагу дорогому американському вугіллю. Виходить так, що нинішній владі важливіше підтримувати американську вугільну галузь, ніж розвивати й підтримувати свою власну, важливіше створювати робочі місця в Пенсільванії, позбавляючи своїх шахтарів роботи і засобів до існування», – зазначає Олександр Соловйов, лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

За останні роки нинішня влада повністю знищила гірничодобувну галузь України, накопичивши величезні борги перед працівниками. Разом з тим в проекті державного бюджету на 2018 рік повністю відсутня підтримка вугільної галузі. А це неминуче призведе до краху державних вугледобувних підприємств. Але уряду на це абсолютно наплювати.

«Складно назвати українську економіку ринковою. Скоріше, це якась ідеологічна, політична економіка, якщо наш уряд, ухвалюючи економічні рішення, керується не міркуваннями вигоди і зручності для країни, а якимись особистими мотивами, які влітають у копієчку державному бюджету, водночас примудряючись подавати це своїм громадянам під соусом «перемоги» і якихось «досягнень», – заявляє Олександр Соловйов.


 

Залишити відповідь