П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > Медицину відсунули на задвірки. Працівники сфери охорони здоров’я вийшли на масштабний мітинг

Медицину відсунули на задвірки. Працівники сфери охорони здоров’я вийшли на масштабний мітинг

У Києві проходить велика акція протесту працівників медичної сфери, що спричинена ігноруванням владою проблем їхньої галузі. Катастрофічне становище вітчизняної медицини змушує їх вийти під Верховну Раду. Тисячі медиків намагаються донести свої вимоги уряду.

Як заявила глава профспілки працівників сфери охорони здоров’я Вікторія Коваль, головними причинами акції стала величезна зарплатна заборгованість перед медиками (зараз ця цифра сягнула понад 107 мільйонів гривень) і хронічне недофінансування медичної сфери в принципі. Зараз з бюджету виділяється близько 3% ВВП на охорону здоров’я, тоді як протестуючі впевнені, що ця цифра повинна становити хоча б 7% ВВП.

Також Коваль повідомила, що столичних медиків підтримали медпрацівники з регіонів і галузеві профспілки, що входять до Федерації профспілок України.

Що стосується скандальної урядової реформи охорони здоров’я, то медпрацівники стверджують, що вони не проти змін в системі охорони здоров’я і прекрасно розуміють їхню назрілість і необхідність. Але реформа повинна бути науково, економічно обґрунтована, підкріплена ресурсами та кадровим потенціалом. Поки всього цього вони не спостерігають. Реформа декларує якісне поліпшення медичної сфери, але водночас також не має на увазі додаткового фінансування, що свідомо свідчить про те, що виконати задеклароване буде неможливо.

Тим часом сусідні країни відчинили двері для наших фахівців, – зазначає голова Закарпатської обласної організації профспілки Володимир Турок. – Багато хто виїжджає до Польщі, Угорщини, Словаччини, Чехії, Румунії. Там вони затребувані, а зарплата в цих країнах на порядок вище, ніж у нас.

Ганна Левчук, заступник Голови партії «РОЗУМНА СИЛА» коментує ситуацію з протестами медиків: «З 2014 року ми чуємо гучні декларації нинішньої влади про те, що, мовляв, почалися реформи в системі охорони здоров’я. За фактом: жодного позитивного ефекту ці самі реформи не мали абсолютно, а ось негативних наслідків – хоч відбавляй. За останні роки всі результати соцопитувань наших громадян свідчать про те, що якість медичних послуг тільки падає. І це при тому, що саме від медицини залежить не якесь абстрактне, а фізичне виживання нації. Геть відсутня системність у реформуванні, за минулі роки не вироблено навіть вектору, за яким нам слід розвивати медицину».

«Чергова реформа, яку від нас вимагає МВФ, по суті, може стати останньою краплею, що доб’є нашу і без того вже зовсім не безкоштовну охорону здоров’я. Медицину загнали на фінансові задвірки, гроші на неї виділяються за залишковим принципом розподілу фінансів з бюджету. Це шлях в нікуди, уряд фактично урізає своїм громадянам тривалість і якість життя», – стверджує Ганна Левчук.


 

Залишити відповідь