П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > Григорій Мамка: Як вивести зброю з тіні

Григорій Мамка: Як вивести зброю з тіні

В Україні зараз на руках у населення знаходиться рекордна кількість нелегальної зброї. Це створює велику кількість можливих проблем як для влади, так і для пересічних громадян. Як бути в такій ситуації, що робити для її вирішення? Про це в ефірі телеканалу «Київ» у випуску вечірніх новин «Київ Live» поспілкувався з ведучим Григорій Мамка, експерт у сфері правоохоронної діяльності, екс-заступник начальника головного слідчого управління МВС України, радник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

Зараз в Україні фактично немає закону про зброю. Але при цьому є кримінальна відповідальність за незаконне придбання, зберігання, носіння, збут зброї (стаття 263 КК України). Це ж парадокс: закону немає, а кримінальна відповідальність є. Через це зараз в нашій державі спостерігається велика кількість виправдувальних вироків тим, кому інкримінують порушення цієї статті КК України. Тому що деякі судді просто не бачать складу злочину в зберіганні цієї вогнепальної зброї, оскільки основний закон – відсутній.

Цей парадокс має бути якомога швидше ліквідований. Необхідно розробити та прийняти чіткий та зрозумілий закон про зброю, де прописати всі моменти, які її стосуються. До того ж необхідні уточнення і стосовно короткоствольної зброї, яка зараз є найбільш затребуваною у суспільстві. Адже зараз у КК України чомусь навіть немає різниці між бойовим пістолетом та травматичним.

Нелегальний ринок зброї розростається, оскільки й недопрацьовує правоохоронна система. Коли правоохоронці звітують про те, що вони вилучили певну кількість нелегальної зброї – це ще не вирішення проблеми. Адже якщо ця зброя стала нелегальною, то колись і кимось вона була вилучена з легальних списків. Ключове питання – хто це зробив.

«Необхідно шукати, хто винен у тому, що ця зброя опинилася на нелегальному ринку. І розбиратися передусім саме з ними, з постачальниками. Якщо цього зроблено не буде, то ми будемо лише боротися з наслідками, та ніяк не з причинами», – зазначив Григорій Мамка.

Для боротьби з нелегальним обігом зброї необхідно, по-перше, встановити відповідальність за зберігання вогнепальної зброї. Тобто прийняти відповідний закон про зброю, про який ми вже говорили. По-друге, треба збільшити санкції та відповідальність за скоєння злочинів із застосуванням вогнепальної зброї. І після цього, як законодавчо ці моменти будуть врегульовані, потрібно буде вносити на розгляд парламенту закон з приводу добровільного володіння короткоствольною вогнепальною зброєю, яку наші громадяни вважають найбільш ефективним засобом захисту себе та своїх близьких.

«Необхідно пам’ятати, що сама по собі зброя не страшна. Страшно – це коли людина не вміє, не знає, або не хоче її застосовувати в рамках закону. Щоб унеможливити такі проблеми, ми маємо на законодавчому рівні створити всім рівні умови для набуття зброї, які б містили обов’язкове медичне обстеження, проходження спеціальних курсів, тестувань тощо. І після цього ми побачимо, що відкритий і регульований ринок легальної зброї швидко призведе до занепаду й краху нелегального ринку», – переконаний експерт.


 

Залишити відповідь