П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > Григорій Мамка: Як легалізувати короткоствольну зброю в Україні

Григорій Мамка: Як легалізувати короткоствольну зброю в Україні

Зараз на руках в українців знаходиться близько 2 млн одиниць легальної зброї та 5 млн нелегальної. Такий дисбаланс, разом з недовірою населення до правоохоронної системи, викликає у людей бажання придбати собі власну зброю для захисту себе та своїх близьких. На хвилях «Радіо-Ера» розповів про проблему вільного володіння зброєю громадянами України Григорій Мамка – експерт з питань правоохоронної діяльності, радник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

В Україні проблема придбання і володіння зброєю, особливо короткоствольною, досить не вирішена. Зараз все частіше лунають голоси на користь необхідності надання українцям прав на володіння легальною зброєю. Однак досі не вирішена головна проблема: немає закону про зброю.

Цей парадокс має бути якомога швидше ліквідований. Необхідно розробити та прийняти чіткий та зрозумілий закон про зброю, де прописати всі моменти, які її стосуються. Згідно з нинішніми інструкціями, громадянин має право купити гладкоствольну або нарізну вогнепальну зброю. Однак неможливо вільно придбати найбільш затребувану нині у суспільстві зброю самозахисту, а саме короткоствольну, право на володіння якою сьогодні найчастіше обговорюється в суспільстві.

І доки не буде вирішено цієї основної проблеми, про легалізацію короткоствольної зброї говорити немає сенсу.

«На дворі 2017 рік, а дозволи на володіння і використання регулюються невідомими інструкціями МВС, СБУ. Це ж абсурд. Інструкції є, а закону немає», – зазначив експерт.

Для того щоб роз’яснити людям умови володіння і застосування зброї, необхідно все ж народним депутатам почати з закону, який буде прозорим і рівним для всіх. І відштовхуючись від нього державні службовці могли б вже приймати підзаконні акти для того, щоб ввести в життя уточнюючі правила для володіння зброєю.

«На мою думку, громадянин України має право на таку зброю, але для цього необхідно створити правила гри, тобто закон і спеціальні підзаконні акти. Тобто громадянам слід дозволити придбання короткоствольної зброї лише за тих умов, які визначить держава», – зазначив Григорій Мамка.

Зараз від можновладців можна часто почути, що є великий ризик того, що під час якихось громадських заворушень ця зброя може бути обернута проти влади. Звісно, такий варіант можливий, але не треба перебільшувати його ймовірність. Для його унеможливлення правоохоронним органам необхідно проводити спеціальну роботу з людьми, які висловлять бажання придбати зброю і пояснювати умови, за яких вона може бути використана і, головне, наслідки, до яких може привести її використання в протизаконних діях.


 

Залишити відповідь