П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > РЕЦЕПТ ПОВЕРНЕННЯ ДОНБАСУ ВІДСУТНІЙ

РЕЦЕПТ ПОВЕРНЕННЯ ДОНБАСУ ВІДСУТНІЙ

Результатом минулого надзвичайно насиченого парламентського тижня стало прийняття законопроекту про реінтеграцію Донбасу. Цей «плід колективного розуму» української влади, сповнений протиріч і неясностей, спричинив у суспільстві колосальний резонанс.

Законопроект про реінтеграцію Донбасу був прийнятий Верховною Радою в першому читанні. Перед цим з документа вилучили згадку про Мінські домовленості. Плануються й інші зміни. Зараз відбувається підготовка до другого читання.

Ухвалення цього закону проходило у вкрай напруженій атмосфері, з усіма супутніми цьому моменту атрибутами: істеричними вигуками Голови Верховної Ради Парубія і його зама Ірини Геращенко, бійками, димовими шашками та розірваними піджаками.

Документ оголошує Російську Федерацію агресором, звинувачує її в систематичному недотриманні режиму припинення вогню і продовженні обстрілів цивільних об’єктів та інфраструктури, перереєстрації підприємств і «стягнення грошових коштів на користь окупаційної адміністрації Російської Федерації», введенні обігу рубля, видачі паспортів і автономерів на Донбасі. У Росії, згідно з положеннями законопроекту, немає ніяких територіальних прав на окремі території Донецької та Луганської областей. Разом з тим Україна не несе відповідальності за порушення прав жителів тимчасово окупованих територій.

Визначено пріоритети: спочатку звільнення територій і відновлення конституційного ладу, потім вже проведення місцевих виборів і відновлення доріг та інфраструктури.

Олександр Соловйов, лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» зауважив, що розкол у думках українських парламентаріїв красномовно демонструє розкол в країні. І «бійки» в Раді, що супроводжували обговорення цього законопроекту, є квінтесенцією напруження суспільних настроїв в Україні, поділу українського суспільства. Думки депутатів розділилися, пристрасті загострилися до межі, однак поки з упевненістю можна стверджувати лише одне: ані противники, ані прихильники цього закону не можуть, не хочуть і не знають, яким чином повернути Донбас в Україну.

«Більш того, прийнятий закон жодним чином не здатний повернути Україні територіальну цілісність. Цей закон не дає механізму відновлення територіальної цілісності, а його положення сприяють тільки заморожуванню конфлікту на сході України, тим самим консервуючи хаос всередині країни. Яким чином всі ці прописані в законопроекті політичні декларації про визнання Росії агресором здатні повернути нам Донбас, а головне – повернути Україні людей, які вже четвертий рік живуть в ОРДЛО, працюють там, ростять і виховують дітей, будучи заручниками ситуації?» – запитує Олександр Соловйов.

«Шумно обговорюючи законопроект про реінтеграцію Донбасу, впавши в емоційно-політичний екстаз, наші парламентарії багато говорили про необхідність повернення окупованих територій в Україну. Але ніхто не говорить про те, як ми збираємося повертати людей. Як допомогти Донбасу подолати російську силу тяжіння? Не варто забувати, що з кожним днем ​​окупований Донбас ментально все більше віддаляється від України. І звинувачувати в цьому нещасних донеччан і луганчан просто нерозумно», – стверджує лідер «РОЗУМНОЇ СИЛИ». – Але ж в ОРДЛО і зараз чимало громадян, які займають проукраїнську позицію. Вони відчувають себе покинутими. Ні, не так. Вони і є кинуті. І ці люди поставлені зараз в неймовірно складні умови і жорсткі рамки, в яких змушені жити».

«Ми повернемо ці території, це тільки справа часу, але як ми повернемо людей!? Ніякі політичні заяви, спірні закони або чергове визнання Росії агресором нам в цьому не допоможуть», – стверджує Олександр Соловйов.


 

Залишити відповідь