Середа, Січень 24, 2018
Home > Новини > Кому в Україні загрожує накопичувальна пенсійна система?

Кому в Україні загрожує накопичувальна пенсійна система?

В Україні планують запровадити другий рівень пенсійної системи. У перехідних положеннях вже прийнятого закону про пенсійну реформу вказано, що з 1 січня 2019 року в Україні почне працювати накопичувальний рівень пенсійної системи.

Передбачається, що громадяни, яким на той момент буде менше 35 років, зможуть створювати особисті накопичувальні рахунки. Тим, хто старше 35 років, дадуть право вибирати, користуватися накопичувальною системою чи ні. А ось ті, хто досяг пенсійного віку, взагалі не матимуть права відкладати гроші в держфонд. Тобто поки людина працює, вона зможе відкладати собі додаткову до державної пенсію, яку буде отримувати в старості немає від держави, а особисто «від себе». Втім, подробиць про те, як буде працювати накопичувальна система в Україні, зовсім мало, адже законопроекту ще не існує в природі, його тільки планують розробляти. Зараз в парламенті є тільки варіант такого документа – проект закону №6677.

Експерти, розглядаючи перспективи цього пенсійного нововведення в Україні, переконані: накопичувальної пенсійної системи в Україні в 2019 році не буде. Головна причина – недовіра громадян. І ця недовіра цілком обґрунтована: в умовах економічної кризи та недосконалої фінансової системи великі сумніви викликає ефективність розміщення та використання коштів на накопичувальних рахунках.

До того ж занадто великий ризик знецінення пенсійних накопичень внаслідок інфляції, знецінення національної валюти. В Україні відсутні інструменти гарантування збереження коштів пенсійних накопичень громадян і дієвого контролю за їхнім розміщенням і використанням.

Коментуючи ймовірність впровадження в Україні накопичувального рівня пенсійної системи, Олександр Соловйов, лідер партії «РОЗУМНА СИЛА», відзначив високий ризик перетворення цієї системи в сумнозвісну фінансову піраміду: «Неможливо на базі прогнилої економічної системи побудувати дієздатну пенсійну систему. Починати пенсійну реформу в Україні потрібно з відродження економіки, а інакше – звідки візьмуться кошти на пенсійні виплати? Кого намагається обдурити наша влада? Звідки в дірявій економіці та з жебрацькими зарплатами можуть взятися гідні пенсії?»

«Це анонсоване українським урядом впровадження накопичувальної системи на тлі розрекламованої пенсійної реформи інакше як імітацією діяльності та популізмом не назвеш. Це зовсім не реформа – це скоріше схоже на соціальну катастрофу! Спочатку необхідно підняти з колін українську економіку та фінансову систему, відроджувати фондовий ринок і банківський сектор, залучати інвестиції, створювати робочі місця, дати можливість дихати бізнесу. Без усього цього неможливо у здоровому глузді говорити про пенсійну реформу», – стверджує Олександр Соловйов.


 

Залишити відповідь