П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > «РОЗУМНА СИЛА» ЗА зняття депутатської недоторканності, але ПРОТИ методів Саакашвілі

«РОЗУМНА СИЛА» ЗА зняття депутатської недоторканності, але ПРОТИ методів Саакашвілі

Головною подією цього тижня, безперечно і з великим відривом, стала акція протесту соратників колишнього губернатора Одеської області, а нині лідера партії «Руху Нових сил» Міхеїла Саакашвілі та ряду інших опозиційних політиків. Організатори та учасники заходу вимагають від парламенту скасувати депутатську недоторканність, змінити виборче законодавство, зробивши партійні списки відкритими, а також створити антикорупційний суд.

Організатори заходу вже охрестили свою акцію Третьою великою українською революцією. Чудово розуміючи соціальну напруженість в країні і невдоволення громадян, які фактично доведені до злиднів і відчаю соціальними експериментами нинішньої влади, Саакашвілі та компанія вклинилися в потрібний час, вміло користуючись тривалою кризовою ситуацією і народним обуренням.

Інструменти, якими користуються організатори протесту, не можна назвати новими. Особливої винахідливості виявлено не було. Зокрема, та ж сама нескінченна боротьба з корупцією і зняття депутатської недоторканності.

В Україні питання зняття депутатської недоторканності поставало неодноразово. Заклик відмовитися від неї час від часу стає популістським гаслом, який безсоромно використовують політичні сили та окремі політики, добре усвідомлюючи, що нічого з цього не вийде, недоторканність не скасують, і жоден депутат не постраждає, навіть той, хто голосніше за всіх кричить про зняття імунітету.

Позиція політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» однозначна: зняття депутатської недоторканності є першочерговим завданням Верховної Ради.

 «РОЗУМНА СИЛА» пропонує конкретні практичні кроки, за допомогою яких наші «народні обранці» втратять свою недоторканність:

– зменшити кількість народних депутатів, кожен з яких має обиратися не більше 2-х разів поспіль. Точну кількість депутатів ВРУ слід визначити після проведення перепису населення;

– запровадити жорсткіші критерії висунення кандидатів у народні депутати, зокрема: депутатом має право обратися особа, яка є громадянином України не менше 5 років. Така вимога буде стосуватись також і високопосадовців виконавчих органів влади. Особа, щодо якої судом було встановлено факт вчинення умисного злочину, не може бути депутатом;

– впровадити систему обов’язкового регулярного звітування депутатів щодо виконаної роботи: які законопроекти розробив, які ініціативи просував, які закони були прийняті за його участю тощо. За закони, які завдали шкоди національним інтересам та національній безпеці України, передбачити механізм притягнення до відповідальності як депутата, так і партії, що несе відповідальність за дії законодавця;

– запровадити механізм відкликання депутатів, які неналежно виконують свої обов’язки, не з’являються на сесіях, голосують за відсутніх у залі колег тощо (імперативний мандат);

– ввести заборону на призначення депутатів на посади в органах виконавчої влади протягом періоду роботи ВРУ поточного скликання;

– законодавчо закріпити право на проведення загальнодержавних референдумів та місцевих громадських слухань (оскільки всі ключові рішення повинен приймати народ України), що є усталеною практикою країн Європи.

Олександр Соловйов, лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» впевнений, що необхідно визначити професіоналізм ключовим принципом роботи ВРУ. Депутати обов’язково повинні мати вищу освіту і працювати тільки в профільних для них комітетах. Цей принцип слід застосувати також для формування держапарату в цілому по країні. Керівні посади в органах державної влади повинні займати особи з досвідом роботи в профільній сфері не менше 5-ти років.

Депутати повинні професійно та відповідально працювати в інтересах народу – служити народу, а не панувати над ним.


 

Залишити відповідь