П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > Кому в Україні закон не писаний?

Кому в Україні закон не писаний?

У Святошинському районному суді Києва сталися сутички між прихильниками підсудного керівника ОУН Миколи Коханівського та правоохоронними органами, результат яких – розгромлене приміщення суду та десятки затриманих.

23 жовтня у суді розглядалася справа про обрання запобіжного заходу Миколі Коханівському, якого затримала поліція за фактом стрілянини на станції метро «Академмістечко». Пізно ввечері суд вирішив перенести засідання на 24 жовтня на 9.00. Та прихильники Коханівського з рішенням суду не погодилися, вважаючи, що термін утримання під вартою голови ОУН закінчувався саме 23 жовтня. У свою чергу, правоохоронці наполягали, що правильною датою є 24 жовтня.

Це стало приводом для інцидентів у суді. Як повідомили у відділі комунікації поліції м. Києва, прибічники оунівця, які перебували у залі суду, намагалися не допустити його вивезення в ізолятор тимчасового утримання. При спробі посадити його в автозак, вони почали розпилювати у правоохоронців сльозогінний газ, кидати вибухові пакети та трощити меблі. У відповідь поліцейські теж застосували газ дратівливої дії. Через деякий час активісти повернулися до зали суду, захопили її та забарикадувались усередині. Вони розгромили приміщення й побудували барикади з меблів, щоб перешкодити спробам вивезення Коханівського.

Сьогодні вранці кілька десятків поліцейських у бронежилетах і касках через вікно почали штурм заблокованої зали суду. Столична поліція швидко нейтралізувала протестуючих, усього було затримало три десятки осіб, причетних до заворушень. Потім поліцейські розібрали барикаду, яка блокувала вхідні двері в зал засідань. Через деякий час суд відновив роботу.

За словами начальника поліції Києва Андрія Крищенко, особи, які вночі блокували Святошинський суд, планували продовжували це і вдень. Виникла загроза знову зірвати засідання з обрання запобіжного заходу Коханівському. Тому задіяли підрозділи поліції. Затриманих доставили до Шевченківського управління поліції, де буде надана правова оцінка дій кожного протестувальника щодо блокування та опору працівникам поліції. Він уточнив, що на цей час поліція кваліфікує дії блокувальників за двома статтями КК: пошкодження майна та хуліганство, вчинене групою осіб.

«Судова гілка влади в Україні зараз перебуває в дуже вразливому становищі. Нещодавно прийнята судова реформа передбачає максимальну відкритість і прозорість діяльності судів. За словами одного з її ідеологів, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслава Щотки, навіть на засідання Верховного Суду без проблем пропустять будь-кого охочого. Однак у реформаторському запалі наша влада забула, що в усій цій показній відкритості є і зворотній бік, адже це ставить суддів та судову систему в цілому під удар. Події в Святошинському суді вкотре нам продемонстрували, що деякі суди скоріше нагадують прохідний двір, куди легко потрапити тим, хто має намір зірвати засідання, налякати суддю, вчинити розправу за прийняте ним рішення, влаштувати пожежу, закласти вибуховий пристрій тощо», – зауважив Олександр Соловйов, лідер політичної Партії «РОЗУМНА СИЛА».

В Україні діють 675 місцевих й апеляційних судів, а також 34 органи системи правосуддя. Вони займають 768 приміщень, але тільки 136 з них охороняються цілодобово. Більше половини взагалі перебувають без охорони. Решта – під наглядом тільки вночі або тільки вдень. Раніше безпеку суден забезпечували співробітники спецпідрозділу органів внутрішніх справ «Грифон». Зі створенням Нацполіціі їх звідти прибрали, і суди фактично залишилися без охорони. «Грифон» повинна була замінити Служба судової охорони. Однак через відсутність державного фінансування в 2015-2016 роках цього зробити не вдалося. На її створення бюджетом в 2017 році було виділено близько 350 млн гривень. Однак фактично ССО досі немає. Там, де охорона все ж є, зазвичай знаходяться один-два правоохоронці.

Олександр Соловйов зазначає, що настільки слабка захищеність суддів призводить до їхньої уразливості до злочинних посягань. А це катастрофічно позначається на незалежності судової системи, що відзначають і міжнародні експерти.

Та і про яку незалежність суду можна казати, якщо сьогодні в Україні постала така ситуація, що члени певних озброєних угрупувань поводяться так, начебто закон писаний не для них. Чому вони вважають, що мають таке право – не дотримуватися українських законів?

«РОЗУМНА СИЛА» наполягає на тому, що суддям якомога скоріше необхідно забезпечити такі умови праці, в яких би вони почувалися захищеними від усіх намагань втручання в їх роботу. Тільки за таких умов наша Феміда дійсно стане незалежною «третьою владою».


 

Залишити відповідь