П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > «Хочеш на пенсію – плати»: як українцям будуть стаж продавати

«Хочеш на пенсію – плати»: як українцям будуть стаж продавати

Згідно з резонансною нещодавно прийнятою пенсійною реформою, підвищуватися пенсійний вік не буде, проте впроваджуються додаткові вимоги до страхового стажу. При цьому відсутній для пенсії стаж держава пропонує у себе докупити.

Визначення «страховий стаж» з’явилося в країні з 1 січня 2004 року і замінило таке поняття як «трудовий стаж». Але не всі записи в трудовій книжці про роботу людини відповідають її страховому стажу. За фактом, страховий стаж залежить не від кількості відпрацьованих днів або місяців, а від того, чи була заплачена потрібна сума внесків до Пенсійного фонду, яка знімається із заробітної плати при офіційному працевлаштуванні.

Відзначається, що з 2018 року мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію в 60 років складе 25 років. Вже після 2018-го необхідну кількість мінімального страхового стажу щорічно збільшуватиметься на рік, тому в 2028 році остаточною вимогою для призначення пенсії буде 35 років страхового стажу. Таким чином, з 2028 року для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. У Пенсійному фонді прогнозують, що до цього моменту такий стаж матимуть лише 45% українців, від є інші 55% вийдуть на пенсії вже пізніше 60 років.

Однак влада надасть українцям можливість докуповувати стаж. Тобто, якщо у людини не вистачає стажу, вона може піти до відділення Пенсійного фонду та підписати угоду про те, що купує відсутні місяці, а після просто заплатити страхові внески. Зараз мінімальний страховий внесок становить 704 грн на місяць – 22% від мінімальної зарплати в 3200 грн, але для покупки стажу ця сума множиться на 2: в підсумку, місяць стажу обійдеться українцям у 1408 грн. А за рік стажу доведеться віддати 17 тис. грн. Докупити 5 років стажу (максимально передбачену кількість) коштуватиме 84480 грн.

«Наша влада проявляє просто чудеса винахідливості в справі обдурення свого власного народу заради чергового кредиту МВФ, – заявив Олександр Соловйов, лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА». – Нагадаю, що свого часу однією з умов надання нам траншу була саме вимога Міжнародного валютного фонду підвищити українцям пенсійний вік до 63 років. Однак, побоюючись соціального вибуху, Кабмін заявив, що не може піти на такий крок. Замість цього була реалізована хитра схема: де-юре пенсійний вік залишався незмінним, а де-факто, завдяки махінаціям із страховим стажем, він через кілька років виросте для багатьох українців навіть не до 63, а до 65 років! Разом з тим людям пропонується купити собі право на пенсію, що виглядає особливо цинічно, враховуючи середні зарплати в Україні та тривалість життя, особливо в чоловіків».

«По суті, українця поставили перед вибором: або працюй мало не до смерті (стабільно сплачуючи при цьому збори в пенсійний фонд, виплат від якого він може просто не дочекатися), або розщедрюйся за те, щоб піти на заслужений відпочинок. «РОЗУМНА СИЛА» виступає за перегляд цих драконівських законів і зменшення страхового стажу. Співпраця з МВФ не повинна відбиватися на якості життя мільйонів наших громадян», – підкреслив Олександр Соловйов.


 

Залишити відповідь