П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > Ми знаємо, як підвищити ефективність роботи Верховної Ради

Ми знаємо, як підвищити ефективність роботи Верховної Ради

Минуло три роки з моменту проведення позачергових парламентських виборів. Отже слід згадати, чим відзначилася нинішня Верховна Рада.

Три роки роботи нинішніх парламентаріїв позначилися рекордною кількістю зареєстрованих законопроектів. Цифра вже перевищила позначку в 10 000, що на 3000 більше, ніж за часів роботи парламенту минулого скликання.

Відзначився цей склад і своїм упертим небажанням ходити на роботу. Це особливо помітно перед вихідними, коли депутатів, що присутні в Раді можна перерахувати на пальцях.

Разом з тим невиконано багато передвиборних обіцянок партій, які засідають зараз у Верховній Раді. Ось найгучніші з них:

  • повернення Україні ядерного статусу;
  • вибори в Раду за відкритими списками;
  • прийняття закону про парламентську опозицію;
  • скасування депутатської недоторканності;
  • ліквідація місцевих держадміністрацій;
  • побудова надійного укріпленого державного кордону;
  • виділення на медицину в 10 разів більше коштів, ніж у 2014 році;
  • надання громадам права самостійно вибирати суддів;
  • членство України в ЄС.

 

«У 2014 році від новообраного парламенту очікували дуже багато. Однак, за підсумками трьох років, очікування змінилися розчаруванням. Нинішній парламент продемонстрував своє небажання і невміння розробляти і проводити системні реформи, які повинні змінити життя в Україні на краще. Бурхлива симуляція реформ, шалений популізм, розпорошення зусиль на непотрібні законопроекти, відсутність чіткої програми державного перетворення, боротьба за владу, постійно зростаючий розрив між депутатами та народом – ось і все, чим може похвалитися нинішнє скликання Верховної Ради. А єдиним сумнівним успіхом цього парламенту можна вважати те, що він до сих пір існує, і народу не довелося витрачатися на позачергові вибори», – заявив Олександр Соловйов, Глава політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

Одним з ключових програмних принципів політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» є зростання ефективності роботи Верховної Ради та підвищення рівня законності в країні.

Наша партія пропонує кардинальне переформатування українського парламенту з особливим акцентом на підвищення якості його складу. Для досягнення цієї мети ми плануємо:

– зменшити кількість народних депутатів, кожен з яких повинен обиратися не більше 2-х разів поспіль. Точну кількість депутатів ВРУ слід визначити після проведення перепису населення;

– ввести більш жорсткі критерії висунення кандидатів в народні депутати, зокрема: бути обраним депутатом має право особа, яка є громадянином України не менше 5 років. Така вимога має стосуватися також і посадових осіб виконавчих органів влади. Особа, щодо якої судом було встановлено факт вчинення умисного злочину, не може бути депутатом;

– впровадити систему обов’язкової регулярної звітності депутатів про виконану роботу: які законопроекти розробив, які ініціативи просував, скільки законів було прийнято за його участю тощо. За закони, які завдали шкоди національним інтересам і національній безпеці України, передбачити механізм притягнення до відповідальності як депутата, так і партії, які несуть відповідальність за дії законодавця;

– запровадити механізм відкликання депутатів, які неналежним чином виконують свої обов’язки, не з’являються на сесіях, голосують за відсутніх в залі колег і т.д. (Імперативний мандат)

– ввести заборону на призначення депутатів на посади в органах виконавчої влади протягом періоду роботи ВРУ поточного скликання;

– законодавчо закріпити право на проведення загальнодержавних референдумів і місцевих громадських слухань (оскільки всі ключові рішення має приймати народ України), що є усталеною практикою країн Європи.

Необхідно визначити професіоналізм ключовим принципом роботи Верховної Ради.

Залишити відповідь