П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > Чи доступні освітні послуги дітям з особливими потребами?

Чи доступні освітні послуги дітям з особливими потребами?

2 листопада за ініціативи ВГОІ «Інститут реабілітації та соціальних технологій» за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму в стінах українського парламенту відбувся круглий стіл на тему «ПРАВО НА ОСВІТУ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ: ПРОБЛЕМИ ЗАКОНОДАВЧОГО РЕГУЛЮВАННЯ». Участь у заході взяла Ганна Левчук, Директор благодійного фонду «РОЗУМНА СИЛА».

Головною темою круглого столу стало впровадження інклюзивної освіти в Україні як вільного доступу до освіти людям із особливими освітніми потребами. В рамках цієї проблеми обговорювались питання щодо реформування освітнього законодавства, впровадження індивідуального підходу до навчального процесу, питання фінансової підтримки проекту інклюзивної освіти.

Участь у обговоренні взяли представники уряду, адміністрації Президента, громадськості, науковці.

У ході обговорення учасники визначили необхідність ухвалення окремого закону про розвиток інклюзивної освіти, який має поглибити й деталізувати механізми застосування інновацій, які передбачені новою освітньою реформою.

«Такі ініціативи є важливими для покращення української навчальної системи та підвищення доступності освіти для інвалідів. В Україні більшість дітей з особливими потребами раніше навчалися на інтернатній основі. Проте в державах із розвиненим громадянським суспільством діти з обмеженими можливостями вже давно навчаються в загальноосвітніх школах поруч із фізично здоровими учнями. Інклюзивна освіта є основою толерантного суспільства. Її відсутність актуалізує проблему соціалізації дітей, що в свою чергу має серйозні наслідки у майбутньому. – прокоментувала захід Ганна Левчук, Директор благодійного фонду «РОЗУМНА СИЛА». – Розуміючи це, ми організовуємо заходи, що допомагають соціально-незахищеним дітям отримати якісні знання та навички. Зокрема, в рамках проектів, що реалізовує наш благодійний фонд, ми надаємо підтримку у виборі професії дітям із вадами зору київської загальноосвітньої школи №281. Співпрацюємо з профорієнтаційним проектом «KidsWill», а також маємо партнерів у галузі інформаційних технологій. Благодійний фонд планує регулярно проводити майстер-класи та екскурсії для дітей з обмеженими можливостями».


 

Залишити відповідь