П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > Григорій Мамка: Питання безпеки на дорогах повинно стати пріоритетом Національної поліції

Григорій Мамка: Питання безпеки на дорогах повинно стати пріоритетом Національної поліції

Протягом 2017 року на українських дорогах загинули близько 3 тисяч людей, понад 30 тисяч було травмовано. Такі страшні цифри можна співставити хіба що з втратами на війні. В ефірі передачі «Київ Live» на телеканалі «Київ» висловив свою думку щодо ситуації на дорогах Григорій Мамка, експерт у сфері правоохоронної діяльності, заступник начальника головного слідчого управління МВС України у 2016 році, радник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

Нещодавно МВС надало свої зміни до законодавства у сфері дорожнього руху. Ці зміни дозволять запровадити відеофіксацію правопорушень на дорогах. Щойно вони будуть підтримані парламентом, МВС планує встановити 4000 камер для фіксації ДТП.

«Проблема безпеки на дорогах сьогодні кричуща, але державні службовці не зовсім розуміють, як її вирішити. Чи зможуть відеокамери та штрафи вирішити складні проблеми, уникнути жахливих ситуацій, які існують зараз на дорогах? Звичайно, що ні. Пропозиція МВС не дасть жодних результатів, адже це черговий вияв несистемного підходу», – зазначив Григорій Мамка.

Питання встановлення відеокамер та впровадження необхідного законодавства вже неодноразово піднімалося правоохоронцями, проте жодного ефекту не принесло.  Хоча, по факту, усі необхідні закони вже є, і деякі з них були прийняті навіть ще в 2010 році. Забувають вони і про підписаний президентом закон від 2015 року, де також були зазначені регламентаційні моменти відеофіксації. Однак правоохоронцям цього не вистачає: мовляв, необхідний саме спеціальний закон. Та залишається відкритим питання, чому це запрацює зараз, якщо не працювало раніше.

«Очільники МВС не хочуть підходити до вирішення цієї проблеми комплексно. Вони загострюють увагу на якихось окремих слабких і зовсім не головних деталях, однак не бачать усього комплексу заходів, які необхідно прийняти, щоб змінити систему в цілому. Якісний ремонт старих та будівництво нових високотехнологічних доріг, нанесення відповідної дорожньої розмітки, встановлювання сучасних пішохідних переходів та «лежачих поліцейських» на найбільш небезпечних ділянках доріг – усе це разом, а не тільки камери, зможуть зробити наші дороги більш безпечними як для водіїв, так і для пішоходів. Реформування всієї системи дорожньої безпеки, а не окремих її елементів – ось до чого має йти МВС. Тільки системна робота може дати результати, а не якісь жалюгідні точкові спроби щось виправити», – наголосив експерт.


 

Залишити відповідь