П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > Декларація Cаміту Східного партнерства: не вщухає резонанс від мовної статті Закону України «Про освіту»

Декларація Cаміту Східного партнерства: не вщухає резонанс від мовної статті Закону України «Про освіту»

25 листопада у Брюсселі завершився 5-й Саміт Східного партнерства. За підсумками роботи Саміту було ухвалено спільну декларацію. У статті 18 фінального тексту цього документа йдеться про права національних меншин.

Зокрема, зазначається, що необхідне «посилення взаємодії з усіма партнерами у модернізації освітніх, дослідницьких та інноваційних систем, а також підвищення їх якості та конкурентоспроможності, одночасно забезпечуючи повагу до прав осіб, що належать до національних меншин на рівні, існуючому на даний момент, як це визначено в конвенціях ООН та Ради Європи та відповідних протоколах; недискримінацію осіб, що належать до меншин, та повагу до різноманіття та повне врахування експертизи органів Ради Європи при реформуванні цих систем».

«Нещодавно прийнятий Закон «Про освіту», а саме його 7-ма стаття щодо права представників нацменшин навчатися рідною мовою, продовжує чинити серйозний резонанс серед європейської спільноти. Адже під час підготовки цього законопроекту не було проведено жодних консультацій чи переговорів з представниками національних меншин України», – нагадує Олександр Соловйов, лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

Ініціатива партії «РОЗУМНА СИЛА» провести Форум національних меншин України, де вони зможуть висловити свою думку, зокрема, стосовно цього закону, викликала численні інформаційні атаки та провокації проти партії. Як результат – Форум було зірвано невідомими озброєними особами у камуфляжі. Однак, в світлі висновків Саміту Східного партнерства, ми бачимо, наскільки важливо проведення такого заходу як Форум національних меншин України: він був покликаний стати дискусійним майданчиком для спілкування представників європейських країн, національних меншин нашої країни та української громадськості з приводу дотримання прав та інтересів нацменшин, їхньої інтеграції в українське суспільство.

«Ми наголошуємо, що будемо відстоювати права національних меншин нашої країни, адже вони є українськими громадянами. Україна – демократична та багатонаціональна держава, яка об’єднує представників понад 100 національностей. Наша Конституція гарантує вільний розвиток, використання і захист мов національних меншин України, розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і нацменшин», – підкреслив Олександр Соловйов.


 

Залишити відповідь