П’ятниця, Січень 19, 2018
Home > Новини > Як Україна планує виконувати довгоочікувані рекомендації Венеціанської комісії

Як Україна планує виконувати довгоочікувані рекомендації Венеціанської комісії

Венеціанська комісія офіційно оприлюднила рішення стосовно мовних положень Закону України «Про освіту». Документ доступний на офіційному сайті організації.

На думку експертів комісії, Україна повинна продовжувати забезпечувати достатню долю освіти мовами меншин у початковій та середній школі, додатково до вивчення державної мови. Комісія рекомендує поліпшити якість викладання державної мови для представників меншин.

У документі наголошується, що українська влада повинна забезпечити умови, за яких виконання Закону не загрожуватиме збереженню культурної спадщини меншин і безперервності вивчення мов меншин у традиційних школах.

Президент Петро Порошенко раніше обіцяв, що Україна прислухається до висновків Венеціанської комісії.

11 жовтня, виступаючи в ПАРЄ, Порошенко заявив: «Висновок Венеціанської комісії дозволить зняти всі суперечливі трактування. Я впевнений, що ми повністю впровадимо висновки комісії».

Однак днями спікер Верховної Ради України Андрій Парубій сказав, що жодних змін в мовну статтю закону про освіту не буде. Про це повідомила прес-служба Верховної Ради.

Разом з тим міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що Україна не зобов’язана виконувати рекомендації Венеціанської комісії, які стосуються нового закону про освіту в частині мовного питання. «Ми не будемо вносити ніяких змін у сьому статтю закону про освіту. Фактично з рекомендацій Венеціанської комісії слід зазначити лише те, що необхідно продовжити перехідний період; особливо це актуально для тих нацменшин, для яких вивчення української мови є складним», – зазначила Гриневич.

Проте глава МЗС України Павло Клімкін запевнив, що Київ реалізує висновки комісії: «Венеціанська комісія на боці справедливості, і називається це «демократія через право». Тому ми звернулися до комісії й отримали результат. Над його реалізацією і будемо працювати».

«Українська влада знову примудряється демонструвати цілковиту роз’єднаність і неузгодженість, – зазначив Олександр Соловйов, лідер партії «РОЗУМНА СИЛА». – Однак, незважаючи на крайню непослідовність як у словах, так і в діях, їй доведеться відреагувати на заяву Венеціанської комісії, оскільки до думки міжнародних партнерів наша влада прислуховується набагато більш старанно, ніж до думки співгромадян. А значить їй доведеться сісти за стіл переговорів з представниками національних меншин, враховувати їхні права, закріплені, зокрема, в Конституції нашої країни, де сказано: «В Україні гарантується вільний розвиток, використання та захист мов національних меншин України, розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин». Держава повинна виконувати конституційні зобов’язання перед громадянами».


 

Залишити відповідь