Вівторок, Лютий 20, 2018
Home > Новини > Соловйов: Україноцентризм – формула успіху для України

Соловйов: Україноцентризм – формула успіху для України

Лідер партії «РОЗУМНА СИЛА» Олександр Соловйов заявляє: «наше прагнення: україноцентризм – завжди та всюди!». Головне – наші, українські інтереси.

В українській політиці наявний колосальний запит на нові обличчя. Причому не тільки нові, а ті, хто має дієві рецепти для країни, а не просто прагне влади. В Україні практично немає політичних партій зі справжньою ідеологією та прихильниками, проте є сотні політпроектів з «мертвими душами». Олександр Соловйов людина, яка має готові рецепти для держави та щиро в них упевнена. Він лідер досить молодої партії «РОЗУМНА СИЛА», яка впевнено набирає обертів. Вибори для «РОЗУМНОЇ СИЛИ» не самоціль, це лише частина плану. Мета сформувати та втілити в життя програму розвитку країни: «Україна приречена на успіх, у це повинні вірити люди та влада. Українці вірять, влада ні. Чому? Можновладці забезпечують свої інтереси, хочуть стати дуже багатими, мабуть. Інтереси народу для них другорядне завдання, тому в нас зростає бідність». Соловйов говорить, що розбудовує справжню політичну партію на десятиліття зі справжніми прихильниками, а не «мертвими душами». Про бачення лідера партії рішень складних проблем України йдеться в цьому інтерв’ю.

Олександре Миколайовичу, Ви лідер партії «РОЗУМНА СИЛА». Почнемо з не дуже зручного питання. Партія досить молода, але активно розвивається. Чи можна вас назвати партією з ідеологією? Ви можете позначити, за що виступає «РОЗУМНА СИЛА»?

– Безумовно. Ми не соціалісти, не ліві, не праві, не радикали. Ми – центристи. Причому україноцентристи. За всю історію сучасної України не було жодної справжньої партії, яка б щиро, без крайнього націоналізму, без шовінізму ставила на перше місце інтереси України. Не можна навчити поважати свою націю, свою країну, свою державність, якщо для цього немає об’єктивних причин. Досить смикати країну вліво або вправо, на схід чи захід, в НАТО або неНАТО, в ЄС чи в Росію. Досить колупати проблемні питання мови, історії. Давайте об’єднаємося навколо простих і зрозумілих речей, які стосуються кожної родини в будь-якому куточку країни.

Наше прагнення: україноцентризм – завжди та всюди! Головне – це наші спільні, українські інтереси. У міжнародних відносинах, військовому співробітництві, економіці та промисловості, культурі.

Ми знайшли формулу успіху України на найближчі 25 років. Перший фактор: сильна армія і озброєний нейтралітет. Другий принцип: “smart power” – «розумної сили» в міжнародних відносинах. Третій: незалежні від політичних віянь держапарат і правоохоронна система. Четвертий: україноцентристська економічна та промислова стратегія. П’ятий: розумна молодіжна та демографічна політика.

Ваша партія неодноразово заявляла про необхідність нейтралітету України на міжнародній арені. Як це взагалі можливо в країні, яка веде війну та має такого неврівноваженого сусіда?

– Українська земля історично завжди була територію, де інтереси Заходу зустрічаються з інтересами Сходу. Такий стан, з одного боку, робить нас місцем цивілізаційного обміну та збагачення. Це дуже зручне положення з точки зору торгівлі. Та водночас таке розташування є і нашим «геополітичним прокляттям». Адже постійно перебуваючи на зламі геополітичних сфер інтересів між Сходом і Заходом, Україна часто виступала й продовжує виступати місцем їхнього протистояння.

За таких умов наша країна має шанси зберегти свою незалежність лише в одному випадку: якщо зможе створити й підтримувати свій озброєний нейтралітет. Він являє собою принцип збереження нейтральних позицій стосовно будь-яких військових дій при повній готовності до їх проведення в разі загрози суверенітету країни з боку однієї або декількох держав.

Я підкреслю, що наш нейтралітет має бути саме озброєний, тобто такий, що при зовнішній загрозі здатний постояти за себе та свої інтереси зі зброєю в руках. Адже в тій ситуації, яка склалася зараз в міжнародній політиці, просто заявляти, що Україна нейтральна, не підкріплюючи це нарощуванням збройної сили, безглуздо.

Тут для нас має бути показовим приклад Швейцарії. На сторожі її задекларованого нейтралітету стоїть одна з найпотужніших армій Європи. Завдяки відшліфованій системі підготовки та підтримки боєздатності резервістів, вона може в найкоротші терміни поставити до рушниці сотні тисяч високопрофесійних солдатів, що володіють відмінним сучасним озброєнням.

Я переконаний, що озброєний нейтралітет, який застосовує Швейцарія, можна застосувати й для України, і він є єдиним способом зберегти нам незалежність у бурхливому світі. Проте той, хто замахнеться на нашу незалежність, повинен розраховувати на таку відсіч, яка поставить під сумнів саму доцільність вторгнення.

Необхідність збройного нейтралітету зумовлена ​​зовнішньополітичною ситуацією, в якій опинилася Україна. Союз із Заходом ніколи не влаштує Росію, а союз  з Росією не сприймає Захід. Обидва ці сценарії принесуть Україні більше проблем, ніж вигоди. Ми маємо стати тим «місцем зустрічі» цивілізацій, де обидві сторони – західна та східна – можуть контактувати й співпрацювати, ми не повинні давати їм можливості ворогувати один з одним на нашій території. Україна – це не буфер і не плацдарм, це «міст» між країнами Заходу та Сходу. Транзитний потік з цього «мосту» – одне з джерел доходу України. Немає потоку – немає доходу, мало хто це розуміє та декларує.

У зовнішній політиці Ваша позиція досить зрозуміла. Яким Ви бачите шлях виходу з економічної кризи? Якою має бути стратегія України в цьому питанні?

– Як я говорив, чільним принципом, зокрема в економіці, має стати принцип україноцентризму. Протягом усієї історії нашої незалежності влада послідовно перетворювала Україну на сировинний придаток інших, більш розвинених країн. Змінювався тільки вектор, а основні дискусії, якщо відкинути всю патетику, зводилися до одного: чиїм же придатком нам бути, Росії чи Європи? Такий шлях веде нас в нікуди.

Зараз ситуація на наших ринках просто катастрофічна. У металургії наш експорт на 85% складається з сировини, в АПК – на 15%, в хімічній промисловості – на 80%. Навіть в IT сфері 74% становить аутсорс, а значить навіть в цій галузі ми експортуємо все ту ж сировину, тільки високотехнологічну. Цю ситуацію потрібно терміново міняти.

Рецептів прориву країн з третього світу в перший – хоч відбавляй. Тільки бажання здійснити такий прорив у наших еліт за чверть століття так і не з’явилося. Отже спочатку нам потрібна політична воля еліт, які мають вирішити припинити робити з України «бананову республіку без бананів». Ми повинні відмовитися від вкрай невигідних для себе принципів торгівлі та перестати експортувати сировину, а імпортувати продукти з високою доданою вартістю.

Ми повинні вибудувати й впровадити нові принципи в економіці. Основні пункти нашої економічної стратегії полягають в простих визначеннях. По-перше, переважну більшість ресурсів у країні необхідно переробляти в її межах, бо товари завжди коштують у 10–100 разів дорожче, ніж сировина. По-друге, велика частина іноземних товарів, особливо високотехнологічних, повинна імпортуватися в незавершеному вигляді та доопрацьовуватися всередині країни, тим самим дозволяючи заробляти українцям. По-третє, ми повинні будемо створити Державний Всеукраїнський банк реконструкції та розвитку, основна мета якого – пільгове кредитування інвестиційних проектів та експортних контрактів і надання національним виробникам держгарантії під іноземні кредити. Такий захід протягом кількох років здатний дати нове життя українській промисловості. Наступний принцип: для захисту внутрішнього ринку на період переорієнтації українських підприємств з одних ринків збуту на інші використовуються механізми СОТ.

Після модернізації вітчизняного виробництва уряд зобов’язаний зосередити свою роботу на пошуку можливостей для збільшення обсягів державних замовлень на вітчизняну продукцію. Також має бути розроблена програма механізмів заохочення промислових підприємств за збереження існуючих і збільшення нових робочих місць.

– Як перемогти корупцію в нашій країні? Чи це можливо?

– Звичайно, можливо. З одного боку, гідний рівень доходів для держслужбовців, з іншого – найжорстокіша відповідальність за корупційні злочини, без імунітету та якоїсь належності до партійних зв’язків. Чиновникам мають надаватися високі зарплати, пільгові державні споживчі та іпотечні кредити, пільги у навчанні дітей. Однак пропорційно цьому збільшиться і особиста відповідальність службовця за корупцію в будь-якому її прояві. У разі встановлення факту отримання хабара або перевищення повноважень заради чиїхось інтересів – без довгих розмов такий чиновник повинен отримувати 15 років позбавлення волі з повною конфіскацією майна на користь держави. Ми повинні впроваджувати шлях «батога та пряника»: з одного боку, різними преференціями ми створюємо мотивованого співробітника, а з іншого – жорсткі санкції завжди будуть нагадувати йому про тяжкі особисті наслідки за гру не за правилами, які ми почнемо впроваджувати, прийшовши до влади. Диктатура закону, верховенство права – ось чого не вистачає сьогодні українцям. Порядок у країні – це нові правила, зрозумілі всім, і жодних винятків!

І саме тому необхідно зняти безліч заборон і обмежень, обхід яких і породжує корупцію. Наше законодавство потрібно зробити більш ліберальним, як це зроблено в багатьох країнах з кращими показниками якості життя. Проведіть просте дослідження, і ви помітите: чим більше свобод є у громадян, тим нижче рівень корупції та вище рівень добробуту. Є явні взаємозв’язки, які не використовує чинна влада. Можновладці експлуатують недосконалість законів, ставлять людей в нерівні умови та багатіють в умовах безкарності й безвідповідальності. Це треба припиняти!

Так, це буде дуже важко на практиці. Так, суспільство буде кричати «зрада», а корупціонери – чинити опір і саботувати процес. Але будь-який правитель, будь-яка політична влада, якщо хоче успіху, повинна говорити ЧЕСНО із суспільством і показувати приклад безкорисливого прагнення змінити долю країни; повинна розумною силою просувати верховенство права в кожну сферу життєдіяльності українців. Так, історія інших країн таке знає, але, на жаль, з цим поки не знайома сучасна Україна. Вірю, у нас все попереду! Чим швидше ми почнемо жити за принципом «Україна – заради України», чим швидше навчимося на своїх помилках, тим швидше з’являться політики нової формації, державні мужі, а не аферисти.


 

Залишити відповідь