Четвер, Травень 24, 2018
Home > Особлива думка > «Рольові ігри» МВС

«Рольові ігри» МВС

Радник Голови партії «РОЗУМНА СИЛА», заслужений юрист України, експерт у сфері правоохоронної діяльності Григорій Мамка у своєму блозі розповідає про небезпечні експерименти, які відбуваються зараз зі структурою МВС, і до яких наслідків це може призвести.

 

Процес нинішнього так званого реформування правоохоронної системи України спричиняє все більше критики з боку суспільства на адресу влади та керівництва МВС. Кількість скандалів в роботі поліції – зашкалює. 

Експерт наводить приклади, які наочно демонструють увесь хаос, на який перетворилася сьогодні структура МВС та Нацполіції.

Стосовно дорожньої поліції: процесуальні повноваження відсутні. Зупинивши авто, патрульні повинні назвати одну з 9 підстав, зазначених у законі «Про Національну поліцію». Довести порушення водієм швидкісного режиму мають спеціальні сертифіковані пристрої, яких і досі немає і про які нічого не відомо. Є тільки заяви пана Авакова, що на камери потрібно 1,5 млрд доларів. Дорожня поліція позбавлена повноважень здійснювати перевірки на тверезість водія, завдяки яким створювався ефект раптовості. Також достеменно не відомо, скільки реально почало працювати патрульних екіпажів, сервісних пунктів.

Ще у 2014 році команда нинішнього керівництва МВС заявляла, що запровадить так званих «детективів». Хто вони будуть, які матимуть повноваження, звідки візьмуться – ніхто не пояснив. І знову красиві заголовки преси: «з 16 травня в Україні діятиме новий підрозділ поліцейських – детективи, який об’єднає колишніх «оперів» та слідчих карної поліції». Щоправда, не розказують, що в пресі вони детективи, а у посвідченнях – слідчі, тому що немає необхідних законодавчих змін, і про детективів жодним словом не згадано в жодному нормативному акті України. Все це називають експериментом. Отже без аналізу наслідків продовжують множити хаос у структурі, називаючи це «експериментом». Постає питання: які процесуальні повноваження будуть мати ці «Шерлоки Холмси»? Хто відповість за наслідки? 

Григорій Мамка наголосив на структурній дезорганізації правоохоронної системи: «Ми зараз маємо структуру МВС та структуру Нацполіції. В регіонах це перетворилося на суцільну дезорганізацію. Наприклад, керівнику обласного управління МВС не підпорядковується патрульна поліція, підрозділ по захисту економіки, підрозділ по боротьбі з незаконним обігом наркотиків. Все це призвело, зокрема, до зменшення вдвічі кількості виявлених наркопритонів по регіонам. Це особливо небезпечно, адже кожен третій злочин пов’язаний з наркотиками».

Поки ситуація якісно не зміниться – про це треба говорити публічно. Системі МВС потрібні професійні, якісні зміни, а не піар та хаос. Не можна поліцейський орган робити заручником чиїхось політичних інтересів.

Найголовніша біда нашої країни – це професійна деградація у більшості сфер: від правоохоронної системи до освіти, від медицини до економіки. І саме ця повзуча деградація здатна нас знищити.


 

Автор публікації

Офлайн 16 години

Розумна сила

Коментарі: 1Публікації: 138Реєстрація: 18-06-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю