Вівторок, Червень 19, 2018
Home > Новини > Операція «Чисте небо»: керівництво аеропорту Бориспіль зірвало вихід лоукоста Ryanair на український ринок

Операція «Чисте небо»: керівництво аеропорту Бориспіль зірвало вихід лоукоста Ryanair на український ринок

Найбільша авіакомпанія-лоукостер Європи Ryanair оголосила про скасування свого запланованого виходу на ринок авіаперевезень в Україні. Причиною цього резонансного рішення стало те, що аеропорт «Бориспіль» порушив угоду, яку було досягнуто в березні цього року в Мінінфраструктури з посадовими особами аеропорту.

 

Нагадаємо, що 15 березня цього року найбільший лоукостер Європи, авіакомпанія Ryanair, заявив про відкриття з осені 2017 року 11-ти рейсів з Києва та Львова. Зі столиці перевізник мав літати з аеропорту «Бориспіль».

І ось стало відомо, що генеральний директор «Борисполя» Павло Рябікін відмовився підписувати угоду з провідним європейським лоукостером, поки не будуть урегульовані всі протиріччя в пунктах договору між аеропортом і компанією.

У свою чергу, в Ryanair зазначили, що через небажання керівництва «Борисполя» погоджувати договір, лоукостер вирішив не заходити на український ринок авіаперевезень. Офіційні представники компанії Ryanair виступили із заявою, в якій зазначили, що Київський аеропорт обрав шлях захисту авіакомпаній з високими тарифами, чим позбавив українських споживачів доступу до найнижчих тарифів в Європі та найширшої мережі маршрутів. «Ми шкодуємо про те, що аеропорт Києва продемонстрував, що Україна ще не є достатньо зрілим або надійним місцем для інвестицій потужного авіафлоту Ryanair», – прокоментував це рішення головний комерційний директор Ryanair Девід О’Брайен.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян, намагаючись роз’яснити цю ситуацію, заявив, що у зриві угоди, крім «Борисполя», винен і найбільший авіаперевізник країни – авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ). Він зазначив, що аеропорт Бориспіль, який знаходиться під безпосереднім впливом МАУ, зробив все, щоб унеможливити чесну конкуренцію, та всіма силами намагався зберегти для МАУ її монопольне становище на українському ринку авіаперевезень, що йому і вдалося.

Ця новина шокувала багатьох українців, які вже почали скуповувати квитки на заплановані рейси лоукостера.

«На жаль, ситуація цілком природня для нашої держави. Меркантильні олігархічні інтереси окремих осіб знову вдарили по прагненнях та інтересах сотень тисяч українців. Постраждалою є і держава, яка лишилася мільйонів доларів капіталовкладень та значно погіршила свою і без того невелику інвестиційну привабливість. Ми наполягаємо: влада має знайти винних у цьому фіаско та зробити усе можливе, щоб уникнути такої ситуації в майбутньому», – наголосив Сергій Панадій, Перший заступник Голови партії «РОЗУМНА СИЛА».


Автор публікації

Офлайн 15 години

Розумна сила

Коментарі: 1Публікації: 144Реєстрація: 18-06-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю