Понеділок, Травень 21, 2018
Home > Новини > Олександр Савченко: Верховна Рада повинна гарантувати громадянам захист від соціальної несправедливості

Олександр Савченко: Верховна Рада повинна гарантувати громадянам захист від соціальної несправедливості

Пріоритети та перспективи нового політичного сезону визначав в ефірі парламентського телеканалу «Рада» Олександр Савченко, політичний і економічний експерт, заступник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

За його словами, новий політичний сезон буде дуже гарячий, оскільки зараз назріло дуже багато резонансних питань та викликів, які безпосередньо пов’язані не з Верховною Радою, а адресовані безпосередньо Кабінету Міністрів. Однак саме парламент зобов’язаний буде реагувати на ці виклики відповідними законопроектами. Йдеться, перш за все, про пенсійну реформу, про те, як Кабмін зміг підготуватися до опалювального сезону, наскільки будуть обґрунтовані та зважені тарифи на комунальні послуги. І це турбує кожного громадянина, ці питання болючі для кожного українця.

Саме Кабмін визначатиме порядок денний в новому політичному сезоні, саме його ініціативи будуть вкрай непопулярні, адже і без того зараз життя у людей дуже важке. Отже Верховна Рада, як законодавчий орган, повинна на це реагувати: або підкріплювати ці законопроекти, або відхиляти їх. У пріоритеті зараз пенсійна реформа, вектор якої, як і багатьох інших реформ, задає МВФ. Профільний міністр Павло Розенко відмахувався від цієї проблеми протягом півтора років, стверджуючи, що такого питання просто не існує, відкладаючи цю проблему до того моменту, коли відповідний закон повинен буде прийматися в парламенті, знімаючи з себе відповідальність і перекладаючи її на законодавчий орган, що є неприпустимим.

Не підлягає ні найменшому сумніву те, що пенсійну реформу необхідно проводити – вона давно назріла. Але яка вона буде, залежить виключно від Кабміну, тому що саме вони готують цю програму, а законодавчий орган лише підтверджує її. Але у населення постає ілюзія, що саме Верховна Рада ініціює весь цей негатив – збільшення пенсійного віку, економію бюджетних коштів на пенсійні виплати та інші непопулярні виклики. А це абсолютно не так: парламент лише стверджує законопроекти, які складено фахівцями з Кабінету Міністрів. І це треба чітко розуміти.

«Пенсійна, земельна, медична реформи, необґрунтовано високі, просто грабіжницькі комунальні тарифи – все це в компетенції Кабміну та профільних міністрів. А Верховна Рада повинна гарантувати українцям захист від соціальної несправедливості, яка має прийти цієї осені», – стверджує Олександр Савченко.


 

Автор публікації

Офлайн 1 годину

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 605Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю