Вівторок, Червень 19, 2018
Home > Новини > Підвищення пенсій для українських пенсіонерів: що чекає наших везунчиків

Підвищення пенсій для українських пенсіонерів: що чекає наших везунчиків

З 1 жовтня пенсіонерів України чекає шумно анонсоване урядом «осучаснення» пенсій: їм обіцяють найбільшу за останні кілька років надбавку до пенсії.

Планується перерахувати вже призначені пенсійні виплати. Правда, для цього парламенту доведеться у вересні проголосувати в другому читанні та в цілому проект пенсійної реформи. Якщо документ ухвалять, виплати українцям на заслуженому відпочинку підвищать від 60 до понад 1000 гривень. «Осучаснення» стосуватиметься 5,6 млн пенсіонерів, в середньому їхній дохід збільшиться на 300 гривень.

Розмір українських пенсій – один з найнижчих у Європі. Більшість пенсіонерів ледве зводять кінці з кінцями. Мінімальної пенсії (трохи більше 1300 грн), яку отримують близько 8 мільйонів українців, не вистачає навіть на покриття половини основних потреб людини.

«Однак до цієї давно назрілої та досить скандальної пенсійної реформи підштовхує наших можновладців, як не дивно, не безпросвітне зубожіння українських пенсіонерів і не колосальний дефіцит пенсійного фонду в 141 млрд грн, що становить 11% ВВП, а вимоги Міжнародного валютного фонду», – заявляє Олександр Соловйов, Голова політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

Зараз в Україні система нарахування пенсій регулюється п’ятнадцятьма законами, які встановлюють індивідуальні порядки виплат для окремих категорій громадян. Тепер Міністерство соціальної політики пропонує формулу, за якою розраховуватиметься пенсія для всіх українців, а також і термін виходу на пенсію. Винятком стануть лише військовослужбовці – у них збережеться право виходу на пенсію за вислугою років. А ось працівники сфери освіти, медицини, соціального захисту позбавляються права на отримання пенсій за вислугою років, якщо не мають необхідного стажу.

Отже, кому і наскільки підвищать виплати:

  • підвищення до 200 гривень – 1,3 мільйона пенсіонерів
  • від 200 до 500 гривень – 1,2 мільйона
  • від 500 до 1000 гривень – 1,9 мільйона
  • більше 1000 гривень – 1,1 мільйона

Як пояснюють у Міністерстві соціальної політики, великі прибавки отримають насамперед українці, які вийшли на пенсію до 2007 року, при цьому мали високу зарплату (в кілька разів більше, ніж в середньому по країні) і значно більше 30 років стажу.

За словами експертів, нинішнє підвищення пенсій не здатне буде навіть перекрити стрімкого зростання вартості соціальних продуктів, яке спричинено скасуванням урядом з 1 липня нинішнього року державного регулювання цін, які тепер відправилися у «вільний політ».

Також наші високопосадовці старанно замовчують той факт, що нова пенсійна реформа все ж таки містить у собі завуальоване підвищення пенсійного віку: зараз українці з 15 роками стажу виходять на пенсію в 60 років, а в 2028-му, якщо реформу приймуть, будуть виходити на заслужений відпочинок у 65 років. Справа в тому, що жорсткіше буде враховуватися стаж. Вже через 10 років для того, щоб вийти на пенсію в 60, знадобиться відпрацювати 35 років. З 2018-го необхідний стаж збільшуватиметься на 12 місяців щороку. Ті, хто матиме більше 15, але менше необхідного стажу, вийдуть на пенсію в 63 або 65 років.

«Підбиваючи підсумки, слід зазначити, що нова пенсійна реформа все ж таки полягає в посиленні умов виходу на пенсію для потенційних пенсіонерів, а розпіарене підвищення пенсійних виплат вже з’їдено непомірними і необґрунтованими комунальними тарифами та злетівшими «вільними цінами». Це тільки частина того, до чого слід готуватися, однак не можна допустити, щоб через невиправдані політичні амбіції та економічне невігластво діючої влади українські пенсіонери залишилися без засобів до існування », – підкреслив лідер «РОЗУМНОЇ СИЛИ».


 

Автор публікації

Офлайн 11 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 703Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю