Понеділок, Травень 21, 2018
Home > Новини > Укрзалізниця: шлях у корупційну прірву

Укрзалізниця: шлях у корупційну прірву

«Укрзалізницю» накрив черговий корупційний скандал. Генпрокуратура та  СБУ проводять обшуки в ПАТ «Укрзалізниця» у зв’язку з розкраданням коштів чиновниками підприємства. Нечистим на руку посадовцям тепер загрожує до 6 років ув’язнення.

Як сказано в повідомленні Управління зв’язків з громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України, досудовим розслідуванням встановлено, що підрозділом ПАТ «Укрзалізниця» на початку літа 2017 року нібито з метою належного функціонування систем кондиціювання пасажирських вагонів укладено з господарським підприємством договір на суму понад 3,8 млн грн щодо закупівлі 7 тонн холодоагента. При цьому, згідно з висновком судового експерта, поставлена речовина не придатна для її використання у системах кондиціонування потягів, призначених для перевезення пасажирів.

З метою документування відповідної злочинної діяльності Генпрокуратурою України спільно із Службою безпеки України у підрозділах ПАТ «Укрзалізниця» на теперішній час проводяться обшуки. Вже вилучено технічну документацію та понад 45 балонів із невідомою речовиною, яка, за супровідними документами, нібито є холодоагентом. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 (службове підроблення) КК України. Вирішується питання щодо оголошення підозри службовим особам ПАТ «Укрзалізниця», які приймали неналежний товар.

Нагадаємо, що це далеко не перший корупційний скандал в «Укрзалізниці» за останній час. Так, 16 серпня детективи НАБУ і САП повідомили про підозру у вчиненні кримінального злочину екс-заступнику голови «Укрзалізниці», директору одного з департаментів і заступнику директора однієї з філій «Укрзалізниці». Їх підозрюють у зловживанні службовими повноваженнями, в результаті чого компанія зазнала збитків у розмірі більше 10 млн доларів.

Крім того, Генпрокуратура розслідує привласнення посадовцями «Укрзалізниці» в 2015-2017 роках державних коштів на суму понад 150 млн грн шляхом укладення договорів на придбання товарів за завищеними цінами і фіктивних договорів. Про це йшлося в недавньому листі генпрокурора Юрія Луценка прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що правоохоронці розслідують близько 90 кримінальних проваджень за фактами розтрати та зловживання службовим становищем керівництвом «Укрзалізниці». Він наголосив, що за його підрахунками, з цієї компанії крадеться від 10 до 15 мільярдів гривень щорічно. Міністр наполягає на звільненні всього керівного складу підприємства.

«Читаючи чергову новину про корупцію на нашій залізниці, згадується крилатий вислів Салтикова-Щедріна, який, на жаль, досі не втратив своєї актуальності: «Во всех странах железные дороги для передвижения служат, а у нас сверх того и для воровства». Для мене досі незрозуміло, чому за стільки років уряд не спромігся навести лад в одному з найбільших державних підприємств України, яке, до того ж, є системооутворюючим у своїй галузі? З огляду на монополію «Укрзалізниці» на залізничні перевезення, вона могла би приносити в державний бюджет фантастичні прибутки. Але замість цього ми бачимо тільки не менш фантастичні збитки, які отримує наша держава завдяки неефективному менеджменту та корупції на підприємстві», – коментує черговий корупційно-залізничний скандал Сергій Панадій, Перший заступник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

«Укрзалізниця» потребує невідкладного реформування з обов’язковою повноцінною кадровою чисткою. В компанію повинні прийти нові спеціалісти, які мають обиратися на прозорій конкурсній основі, а не за принципами «кумовства» чи «хто більше заплатить». Усі тендерні закупівлі мають також бути абсолютно прозорими та доступними для перевірки громадськістю. А діяльність компанії повинна постійно перевірятися органами безпеки України на предмет нецільового витрачання коштів.

«Тільки ефективний менеджмент зможе зробити із «Укрзалізниці» сучасну прибуткову компанію-перевізника, яка необхідна нашій державі в XXI столітті», – зазначив Сергій Панадій.


 

Автор публікації

Офлайн 1 годину

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 605Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю