Неділя, Травень 20, 2018
Home > Новини > Бюджет-2018: чого чекати від головного фінансового документа країни

Бюджет-2018: чого чекати від головного фінансового документа країни

Поки увагу українців було відвернуто гучним шоу грандіозного вторгнення Саакашвілі в Україну, на розгляд Кабміну надійшов головний фінансовий документ країни на 2018 рік.

Міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що проект державного бюджету на майбутній рік сформований виходячи з курсу 29,3 грн за долар.

Ця цифра, що встигла наробити багато шуму, швидше за все, відповідає реальності, оскільки курс долара вже завзято починає тягнутися вгору і, за прогнозами експертів, українська гривня все більше втрачатиме свої позиції, тоді як долар продовжить зростати.

Разом з тим інші параметри бюджету-2018 викликають великий сумнів. Наприклад, інфляція в 7% не має відношення до реальної дійсності, оскільки на 2017 рік було закладено 8,1%, але цей показник подолали вже в липні. Зростання ВВП позначено цифрою в 3%, проте і на 2017-й закладалося стільки ж, та вже зараз зрозуміло, що навряд чи нам вдасться вийти на цифру хоча б у 1,8%.

А зазначені 22 мільярди від приватизації, схоже, засновані на таких же безпідставних сподіваннях, на яких ґрунтувалися 17 мільярдів у цьому році та в попередні роки, за які жодного разу не змогли дотягнути і до 2 мільярдів.

«Залишається незрозумілим, для чого взагалі в бюджеті пишуть те, що свідомо залишиться нереалізованим, – коментує проект бюджету Олександр Соловйов, лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА». – І поки на законодавчому рівні не буде чітко і однозначно прописана законодавча відповідальність для тих горе-діячів, які створюють такі проекти, в нашій країні нічого не зміниться. Хоча і закони в Україні, як би чітко й однозначно вони не були прописані, чомусь не є обов’язковими до виконання».

Цікаво, що, хоча парламент ще не ухвалив у другому читанні пенсійну реформу, до держбюджету на 2018 рік закладено відповідні витрати. Зокрема, на фінансування Пенсійного фонду передбачається 141 млрд грн. Це на 15 млрд грн менше, ніж у держбюджеті 2017 роки (передбачалося до 156 млрд грн).

Також, за словами Данилюка, в проекті держбюджету-2018 не враховано закон про реінтеграцію Донбасу, а також повністю відсутня підтримка вугільної галузі.

Варто зазначити, що в новому році працююче населення країни може не розраховувати на різке підвищення рівня оплати праці. У Мінфіні передбачили встановлення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року в розмірі 3723 грн, прожитковий мінімум складе 1700 грн.

«У проекті державного бюджету знову не передбачені реальні кроки щодо активізації економіки і подальшого реального забезпечення його дохідної частини. Виходячи з цього, в наступному році держава знову буде затягувати паски українців і клянчити гроші в іноземних кредиторів», – зазначає Олександр Соловйов.


 

Автор публікації

Офлайн 49 хв.

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 603Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю