Понеділок, Травень 21, 2018
Home > Особлива думка > Щорічне звернення Порошенка: самопіар та реальність

Щорічне звернення Порошенка: самопіар та реальність

Президент Порошенко виступив із щорічним посланням до парламентарів. Бенефіс «гаранта» перед початком нового політичного сезону став черговою спробою перекласти відповідальність на інших, а не визнання своїх помилок.

Судіть самі, країна живе без голів ключових інституцій: Нацбанку, Міністерства аграрної політики та продовольства, Державної фіскальної служби, Міністерства інформполітики. Звісно, призначення голів вищезазначених установ не завжди є відповідальністю глави держави, однак ключові, серед яких Нацбанк і ДФС, не проходять без участі президента. Тому відсутність керівників бюджетоформуючих установ свідчить про пряму відповідальність Порошенка.

Це надто помітно відбивається на економіці. Хоча держстат звітує про зростання економіки, все ж таки купівельна спроможність українців залишається низькою через інфляцію та девальвацію гривні яка «з’їла» збереження громадян, які тепер змушені просто виживати.

Однак Порошенко заспокоює: «обіцяю провести референдум щодо вступу до НАТО». Чи заживемо краще після референдуму? Ні, це буде чергова піар-акція, яка додасть репутаційних позитивних бонусів до рейтингу президента, але аж ніяк не завершить війну на Донбасі, що триває вже четвертий рік. Більше того, проведення референдуму потребує кілька сотень мільйонів гривень, натомість їх краще інвестувати в розвиток економіки, створення нових робочих місць, підтримку українського бізнесу.

Політична партія «РОЗУМНА СИЛА» нагадує, що єдиним, справді дієвим інструментом завершення війни на Донбасі може стати прийняття Україною нейтрального статусу. Ми стали об’єктом великої геополітики, ми пішаки на великій шахматній дошці. «Нами грають», як сказав класик, і вплинути на це ми можемо лише тоді, коли будемо самодостатні в економіці, військовій сфері. Сильні диктують правила слабким. Тому в самому Альянсі неодноразово наголошували, що Україна не готова до вступу в НАТО.

Порошенко пишається тим, що «ми не купуємо російський газ». Але експерти називають іншу реальність – ми купуємо російський газ, але не напряму від Росії, а через реверс з країн сусідів ЄС. Додають, що ми ще й переплачуємо європейцям за блакитне паливо. Таких висновків експерти одностайно дійшли на нещодавно організованому круглому столі щодо розвитку економіки, який організувала політична партія «Розумна сила». Окрім цього, Україна ось-ось втратить роль експортера газу до ЄС з Росії, яка запускає газопроводи в обхід нас, і це нам коштуватиме близько «$2 млрд з транзитних доходів», які ми заробляємо зараз.

Під Верховною Радою вже другий день тривають протести власників автомобілів з іноземною реєстрацією, і це явно додавало «музичного супроводу» до виступу Порошенка в Раді. Через кризу люди не можуть дозволити купівлю старих автомобілів через високу вартість розмитнення. Влада б мала думати як спростити процедуру реєстрації імпортованих автомобілів, аніж накладати величезні штрафи за їх використання.

Ключовим і не вперше почутим був сигнал, що боротьба з «корупцією залишається пріоритетом влади», однак ми це вже чуємо три роки, а країна й далі пасе задніх в рейтингу найкорумпованіших країн світу – 131 місце серед 176 країн. Набагато кращі результати в боротьбі з корупцією в наших сусідів Польщі та Білорусі. А ми натомість рівняємось на Непал та Іран.

За що хвалив президент депутатів? За освітню реформу, яка не витримує жодної критики: 12-річне навчання, непрозора та нечітка політика навчання мовами меншин. Радує те, що вчителям підвищують зарплати, але сподіваємось, що це не залишиться лише обіцянкою, та буде виконано сповна.

Те, чого найбільше бояться депутати, – це скасування недоторканості. І Порошенко їм це пообіцяв, але з 2020 року. Хоча ця обіцянка лунає постійно. Але до діла не доходить. Тому можна не сумніватися, що вона не буде виконана і в 2020 році. Українцям закон, а депутатам недоторканість – ось такий лейтмотив обіцянки.

Підсумовуючи виступ президента варто наголосити: в країні має працювати сила, диктатура закону, а не закон сили. Влада має працювати для людей, а не піаритися на безпідставних ілюзіях щодо НАТО та вступу до ЄС.


 

Автор публікації

Офлайн 1 годину

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 605Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю