Вівторок, Квітень 24, 2018
Home > Новини > Григорій Мамка: Хто понесе відповідальність за трагедію в одеському таборі?

Григорій Мамка: Хто понесе відповідальність за трагедію в одеському таборі?

Про ситуацію навколо пожежі в дитячому таборі в Одеській області та, зокрема, про роботу правоохоронних органів розповідав в прямому ефірі радіо «Голос Столиці» Григорій Мамка, експерт у сфері правоохоронної діяльності, радник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

З приводу жахливої трагедії в одеському дитячому таборі сказано вже багато, звинувачень ще більше. Але, наголошує експерт, чомусь мало хто зауважує на дві важливі деталі. Перша. Тендер по реконструкції дитячого табору, найімовірніше, мав ознаки змови. Брали участь у ньому фірми-претенденти (ПП «Моноліт» і ТОВ «Південь-Укрбуд»), які, схоже, були пов’язані між собою. У поліції минулого року почали кримінальне провадження за фактом службового підроблення, однак  ця історія закінчилася нічим. Кримінальну справу «поховали». Чи є  в цьому відповідальність поліцейських очільників? Безперечно.

Друга деталь. Ще у 2016 році міністр внутрішніх справ, як завжди урочисто, анонсував чергову «реформу» – Державної служби надзвичайних ситуацій, яка входить до складу МВС. Йшлося про оптимізацію кадрового складу, а також зміни пожарного нагляду. «Реформа» так і залишилася в анонсах. Ось і маємо, що відповідальні  співробітники ДСНС, які ще 3 місяці тому, виявляється, фіксували факт не працюючої пожежної сигналізації у дитячому таборі, але повноважень (чи компетенції)  вистачило лише виписати штраф. Наслідки – трагедія. Де службове розслідування стосовно дій працівників ДСНС? Знову ж таки, чи є тут зона  відповідальність очільників МВС? І знову ж таки – безперечно.

«На жаль, люди, які дійсно винні в цій трагедії, навряд чи будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, – зазначає Григорій Мамка. – Зверніть увагу, яким чином відбувається розслідування кримінального впровадження: жоден державний орган не виключив ймовірність підпалу. А якщо за висновками експертизи причиною пожежі буде визначено підпал, то відповідальність буде нести не керівництво табору, а якісь не встановлені слідством особи, яких будуть шукати, поки не знайдуть».

«І якщо хтось  думає, що трагедія з табором «Вікторія» – одиничний трагічний  випадок, то хочу розчарувати – ніхто з нас  не може почуватися в безпеці. Стан пожежної та техногенної безпеки на підприємствах, в закладах, житлових будинках – катастрофічний. Щорічно виникає понад 70 тисяч пожеж, у результаті яких гине 2 тисячі українців.  А ми й досі слухаємо розповіді про реформи», – стверджує Григорій Мамка.

Він підкреслив, що нинішня влада зобов’язана розібратися в проблемах своїх недолугих реформ. І дуже прикро, що поштовхом до «розбору польотів» стала така жахлива подія.


 

Автор публікації

Офлайн 19 хв.

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 505Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю