Четвер, Травень 24, 2018
Home > Новини > Вибухи на військовому складі в Калинівці. Нашу армію ніхто не переможе, вона сама себе здатна знищити

Вибухи на військовому складі в Калинівці. Нашу армію ніхто не переможе, вона сама себе здатна знищити

Увечері 26 вересня на одному з найбільших в Україні складів боєприпасів, що розташований в Калинівці Вінницької області, почалася пожежа з подальшою детонацією боєприпасів.

Повітряний простір в радіусі 50 км від зони спалаху закрито рішенням «Украероцентру». Також перекрито рух на залізничному перегоні Сосенка–Калинівка, рух на Жмеринку. Повідомлялося про перекриття руху на трасі Вінниця–Київ та Житомир–Могилів-Подільський.

Прем’єр Володимир Гройсман заявив, що територія, на яку можуть потрапити уламки від вибухів, становить 5 км.

Тисячам людей з Калинівки та прилеглих сіл довелося евакуюватися, більшості – своїм ходом. Всю ніч соціальні мережі поповнювалися пропозиціями волонтерів про допомогу в евакуації, а також подробицями розльоту боєприпасів. Станом на полудень 27 вересня вибухи не припиняються, надходить інформація про потрапляння снарядів у житлові будинки.

Тільки в нинішньому році це вже третя трагедія на військових складах. Буквально кілька днів тому, 22 вересня, пожежею було знищено склад «Маріуполь» у Новоянісоловці. У березні цього року на найбільшому складі боєприпасів в місті Балаклія, що на Харківщині, трапилася сильна пожежа. В результаті боєприпаси вибухали там кілька днів поспіль. За висновком експертів, пошкоджено 265 будівель. Сума збитків перевищила 200 мільйонів гривень. У результаті детонації боєприпасів були жертви та постраждалі.

Олександр Соловйов, Голова політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» коментує ситуацію: «Склад боєприпасів в Калинівці – другий за значенням після Балаклеї. Тобто вже можна передбачити, де буде вибухати наступного разу, оскільки, судячи з усього, не варто сподіватися на оперативну роботу української контррозвідки. Адже програма розосередження боєприпасів системно провалюється».

«За катастрофу в Балаклії, де була очевидна вина керівництва Генштабу, не зняли нікого. Повністю відсутні будь-які відомості щодо того, яким чином закінчилося розслідування цієї трагедії та чи закінчилося воно. У людей немає жодної інформації з цього приводу, як немає в них і жодних гарантій безпеки», – зазначив лідер «РОЗУМНОЇ СИЛИ».

Він зазначив, що склад в Калинівці був одним із стратегічних, і ця пожежа завдала чергового серйозного удару по українській військовій інфраструктурі. Однак, з огляду на сумний досвід попередніх пожеж на військових складах, цілком може статися так, що винних в трагедії не знайдуть, а покарати знову вирішать неугодних і непричетних.

Офіційна причина пожежі поки не названа, в Генштабі ЗСУ заявляють, що не виключають варіант диверсії.

«Що б не стало причиною трагедії – недбалість керівництва, диверсія або спроба приховати факт торгівлі зброєю – в будь-якій цивілізованій країні така подія негайно спричинила б відставку вищого військового керівництва. Але, мабуть, це не про Україну. З такою кричущою недбалістю і безвідповідальністю нам ніякий ворог не потрібний. Таку армію, як у нас, нікому не перемогти. Вона цілком здатна знищити себе сама, раз по раз завдаючи важкі удари по власній обороноздатності», – підкреслює Олександр Соловйов.


 

Автор публікації

Офлайн 9 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 615Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю