Вівторок, Квітень 24, 2018
Home > Новини > Деякі депутати «Опоблоку» не захочуть, щоб ви це прочитали

Деякі депутати «Опоблоку» не захочуть, щоб ви це прочитали

Учора, 3 жовтня, Верховна Рада ухвалила судову реформу: за зміну формату українського правосуддя проголосували 234 депутати, причому майже половина фракції «Опоблоку» голосувала за судову реформу разом з коаліцією.

Законопроект № 6232 розглядали протягом майже двох пленарних тижнів і все ж таки одужали його. Йдеться про рекордно великий документ обсягом понад 700 сторінок, він вносить зміни до трьох кодексів — Господарського і Цивільного процесуального, Кодексу адміністративного судочинства, а також до інших законів.

Недоліки судової реформи настільки очевидні, що влада навіть не намагається їх приховувати. Цю реформу вже називають скандальною та мертвонародженою.

Так, судді Верховного суду тепер потрапляють під контроль президента. Їх буде стверджувати Порошенко. Такий механізм призначення головних суддів країни дозволить президенту впливати на суд, в його руках зосереджується вся влада. Це вже нагадує диктатуру.

Прийнятий закон скорочує терміни розслідувань кримінальних проваджень: у слідчих буде до 6 місяців на розслідування. Це призведе до того, що багато справ, за якими ще не визначений винний, будуть просто закриті. Це стосується в тому числі й справ Майдану.

Окремі положення новоприйнятого закону абсолютно не враховують стандартів чіткості, послідовності, ефективності та результативності закону. Вводиться багато невизначених понять. Серед них: «грошові суми незначного розміру», «справи незначної складності», «визнаний фахівець в області права», «джерело відомостей» тощо.

Ще одне нововведення — це повідомлення про виклик до суду по інтернету, просто шляхом публікації виклику на сайті суду. Чи повинен кожен громадянин України щодня перевіряти себе на сайтах судів — не зазначається.

«Не підлягає жодним сумнівам, що закон, який запускає судову реформу, можна сміливо назвати антинародним, оскільки він здатний захищати чиї завгодно інтереси, але тільки не інтереси українських громадян, ведучи до беззаконня та безкарності в суспільстві», — коментує «законоохоронні» нововведення Олександр Соловйов, лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

Він упевнений: той факт, що «Опоблок» дав добро на запуск цієї судової реформи, віддавши свої голоси за «узаконення беззаконня», красномовно свідчить про тісну співпрацю опозиції з владою, адже цілком очевидно, що закон вигідний виключно для нинішньої влади — саме влада активно його просувала, ігноруючи інтереси народу.

«Опоблок» фактично припинив бути опозиційною політсилою. Тобто сама назва партії розходиться з її діяльністю, — стверджує Олександр Соловйов. — «Опозиційний блок» активно співпрацює з нинішньою, вельми кволою коаліцією. І якщо розібратися, то в українській політиці зараз немає ні коаліції, ні опозиції, а є лише купка потопаючих, готових на будь-які «договірняки» заради захисту своїх інтересів. Нинішній український політикум характеризується саме тим, що жодна партія не має принципів, ідеології — тих меж, за які вони ніколи не вийдуть у своїй політичній діяльності. За що ці партії борються? У що вірять члени цих партій? Зрозумілої відповіді немає. Якщо візьмемо партії зі стажем, то побачимо, що за весь період існування вони виступали у різні часи за діаметрально протилежні речі. Нинішні парламентські партії являють собою всього лише чергові політпроекти, члени яких є «мертвими душами».

І в цій ситуації винні частково й самі українці! Досить голосувати за одних і тих, послідовно наступаючи на ті ж граблі. Давно пора докорінно змінювати цю прогнилу політичну систему. Україні потрібний новий моральний авторитет, а не хитрий бізнесмен або аферист від політики, який заради особистої вигоди, в жадобі влади щодня зраджує та продає свій народ.


 

Автор публікації

Офлайн 15 хв.

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 505Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю