Неділя, Травень 20, 2018
Home > Новини > «Ні кола, ні двора», зате мільйони на рахунках: як держава витрачає наші кошти на депутатів-багатіїв

«Ні кола, ні двора», зате мільйони на рахунках: як держава витрачає наші кошти на депутатів-багатіїв

Журналіст Максим Опанасенко оприлюднив інформацію, яка свідчить про те, що Верховна Рада в минулому році витратила майже 30 млн грн на оренду житла для 187 народних депутатів. При цьому список рясніє прізвищами парламентарів, які показали в своїх деклараціях величезні статки.

Серед депутатів, що запросили матеріальну підтримку, є, наприклад, депутат від «Блоку Петра Порошенка» та радник мера Віталія Кличка Дмитро Білоцерковець, який потрапив у центр корупційного скандалу через записану на його матір столичну нерухомість на 36 млн грн.

Ще одним «бездомним» виявився нардеп від «Народного фронту» Євген Дейдей, соратник глави МВС Арсена Авакова, на якого ГПУ завела кримінальну справу за ухилення від сплати податків. Йому інкримінують незаконне придбання активів на величезні суми.

48 тисяч гривень отримав від держави віце-прем’єр  –  міністр економрозвитку Степан Кубів, який задекларував 9 земельних ділянок, 234 тис. доларів, 29 тис. євро та 355 тис. грн готівкою.

168 тисяч гривень нарахували голові Верховної Ради Андрію Парубію, який задекларував 5 квартир і 2 будинки на Львівщині. Стільки ж отримав скандальний Володимир Парасюк, який у декларації розповів про нерухомість родичів та маму-мільйонерку.

168 тисяч гривень нарахували і Сергію Мельничуку, що задекларував 10 млн грн готівки та купівлю елітного авто.

По 126 тисяч гривень держава дала «нетутешнім» братам-мультимільйонерам Добкіним.

Також компенсацію за житло отримав нардеп-опоблоківець Олександр Вілкул, якому дружина «подарувала» у 2015 році 25 млн грн.

«Ця ситуація яскраво вказує на очевидні речі. По-перше, серед депутатів є величезна кількість жадібних людей, які не впустять жодного шансу «освоїти» бюджетні кошти, навіть якщо для них це зовсім невелика сума. Мабуть, тут навіть не в кількості грошей справа, а в самому прагненні до тієї одвічної «халяви», яку так полюбляють наші можновладці. Ми бачимо, що вони прагнуть не зекономити бюджетні, тобто народні, кошти, зовсім ні. А навпаки, зробити усе можливе, щоб вони були витрачені саме на них», – зазначає Олександр Савченко, Заступник Голови партії «РОЗУМНА СИЛА».

«По-друге, ця ситуація вкотре піднімає питання декларацій, які щороку подають наші «слуги народу». Навіщо цей театр взагалі потрібний, якщо правоохоронні органи досі не спромоглися розслідувати шляхи отримання тих чи інших матеріальних статків, які депутат чи члени його родини просто фізично не здатні заробити чесною працею? Ми маємо не закривати очі на цю проблему, а навпаки, зробити все можливе, щоб такі ситуації стали неможливими в нашій державі», – наголосив Олександр Савченко.


 

Автор публікації

Офлайн 34 хв.

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 603Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю