Вівторок, Квітень 24, 2018
Home > Новини > У боротьбі за Крим Україна може залишитись одна

У боротьбі за Крим Україна може залишитись одна

Заява на засіданні Ради Європи президента Чехії Мілоша Земана щодо того, що втрата Україною Криму, на його погляд, є «завершеною справою» викликало відвертий шок як української делегації в ПАРЄ, так і всієї України.

Мілош Земан, відповідаючи на питання українського депутата Олексія Гончаренко, запропонував Україні змиритися із втратою Криму. Президент Чехії визнав незаконність анексії Криму, але заявив, що питання вирішене: «Крим – це анексія, без сумніву. Але це завершена справа». Також він заявив, що, на його думку, повинна бути якась компенсація для України від Росії – або у фінансовій формі, або нафтою та газом.

Також політик висловив побоювання, що в разі непогодження України на компенсацію почнеться «європейська війна». Він, зокрема, процитував колишнього німецького президента Йоахіма Гаука: «Якщо ми хочемо забрати Крим і повернути Україну, це буде означати європейську війну». З цього Земан зробив висновок, що війна неминуча і в тому випадку, якщо Україна буде й далі докладати зусилля для повернення Криму.

«Ми повинні уникнути європейської війни, і ви маєте це зрозуміти», – звернувся він до депутатів.

Що цікаво, шоковані цією резонансною пропозицією «купити» згоду Києва на анексію Криму були виключно українські делегати. Ніякого обурення серед інших представників ПАРЄ ця заява не зустріла. Після президента Чехії слово мали депутати з Франції, Вірменії, Великобританії та Сербії, але жоден не підняв цю тему, вибираючи інші питання для чеського гостя. Більш того, кілька виступаючих у своїх зверненнях згадали про «мудрості» Земана. Також з компліментами на його адресу виступив головуючий в ПАРЄ Роджер Гейл, який закривав засідання.

Примітно, що коли черга ставити питання дійшла до представника України Владислава Голуба, його зупинили. Він вже піднявся для того, щоб звернутися з питанням до Земана, але головуючий оголосив, що ліміт часу для запитань вичерпано, хоча до завершення сесії на той момент залишалося ще близько п’яти хвилин.

Олександр Соловйов лідер партії «РОЗУМНА СИЛА», коментуючи заяву Земана, зазначив: «Вперше європейський політик такого рівня, глава країни, відкрито заявив про те, що Україні й усьому світу слід змиритися з анексією Криму. Однак нам не варто так шумно реагувати на цю заяву. Щоб повернути Крим, жодні претензії до Європи нам не допоможуть. У боротьбі за Крим Україна може залишитися одна. Розраховувати доведеться на перевагу розуму».

Україна повинна змінити дипломатичну мову. Європейські сусіди втомилися від наших вимог підвищеної уваги до себе. Разом з тим, це не заважає нам час від часу загострювати з європейцями відносини: не просто так мовні положення нашого закону «Про освіту» стали темою дебатів на нинішній сесії ПАРЄ. Занепокоєння з приводу мовної статті в законі висловив ряд країн: Угорщина, Молдова, Польща, Росія, Румунія, Болгарія та Греція»

Україні слід зрозуміти раз і назавжди: ніхто крім нас наші проблеми не вирішить. Адже відстоювати українські інтереси як Заходу, так і Сходу їм може бути вигідно тільки в тому випадку, якщо вони перетинаються з їхніми інтересами, а це буває далеко не завжди.

З іншими країнами ми можемо консультуватися, просити у них підтримки, поради, але ми в жодному разі не повинні перекладати на них відповідальність за рішення наших власних проблем. Ставлячи результати вирішення українських питань в залежність від когось, ми втрачаємо свободу та незалежність. У боротьбі за Крим Україна може залишитися одна. І розраховувати доведеться на перевагу розуму.

Нам пора зайнятися внутрішніми питаннями і перестати озиратися на західних партнерів, адже їхня позиція зрозуміла та цілком логічна – для них також власні інтереси стоять вище за все.

Україноцентризм – це потужний канат, в якому сплетені інтереси багатьох, і кожна така нитка тільки надає силу й міць. Роз’єднання інтересів робить Україну слабкою. Ми повинні стати не розломом західної та східної цивілізацій, а «місцем їхньої зустрічі», де Європа й Азія будуть контактувати та співпрацювати. Розум підказує, розрахунок на власні сили та паритетні відносини – без вимог, прохань і шантажу – принесуть користь Україні та українцям.


 

Автор публікації

Офлайн 21 хв.

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 505Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю