Вівторок, Квітень 24, 2018
Home > Новини > Чого вимагають шахтарі Волині та Донбасу?

Чого вимагають шахтарі Волині та Донбасу?

На тлі прийняття абсурдної медреформи та галасу столичних мітингів під проводом Саакашвілі залишилися абсолютно непоміченими протести українських шахтарів: через борги по зарплатах гірники перекривали трасу в Волинській області, а в Донецькій – залишилися під землею.

У Волинській області з понеділка 17 жовтня гірники першої зміни ВП «Шахти №9 «Нововолинська» припинили відвантаження вугілля споживачам. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

Також знаходяться в очікуванні виплати зарплати і готові почати страйк гірники ВП «Шахта 1/3 «Новогродівська» (Донецька область) і ДП «Лисичанськвугілля» (Луганська область).

Крім того, Михайло Волинець повідомив, що на шахті №2 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» відбувається затоплення. Так як з закритої шахти №2 «Новогродівська» відкачують воду в шахту 1/3 «Новогродівська», в останній може статися прорив великого обсягу води з резервуарів. У зв’язку з цим жителі міст Селидове, Новогродівка та прилеглих населених пунктів стурбовані можливим підтопленням своїх будинків.

Раніше, 9 жовтня в Мірнограді (колишньому Димитрові) Донецької області на шахті «Капітальна» (ДП «Мірноградвугілля») гірники третьої і четвертої змін відмовилися підніматися на поверхню до повного погашення заборгованості по заробітній платі. А в районі с. Старовойтове Волинської області мирну акцію протесту проводили гірники шахти «Бужанська» і №9 ДП «Волиньвугілля», перекривши трасу міжнародного значення М-07 Київ–Ковель–КПП «Ягодин».

Вимоги шахтарів однакові: вкотре домогтися погашення заборгованості по заробітній платі, звернути увагу на екологічні проблеми, що викликані стрімким спадом галузі.

18 жовтня бюджетний комітет ВРУ вирішив питання перерозподілу коштів, що дозволить направити шахтарям кошти в сумі 306 млн грн на погашення заборгованості по зарплаті. Але рішення Мінфіну, який повинен виділити ці кошти, поки немає.

«Протестувальники – люди, які працюють в нелегких умовах, втрачаючи на виробництві своє здоров’я. Вони заслуговують на гідне життя і соціальний захист на високому рівні. І, на жаль, сьогодні вони змушені буквально битися за свої соціально-економічні права, – коментує ситуацію заступник Голови партії «РОЗУМНА СИЛА» Олександр Савченко.

Політична партія «РОЗУМНА СИЛА» наполягає на дотриманні фундаментального права людини – права на отримання винагороди за свою працю.

За останні роки влада повністю знищила гірничодобувну галузь України, накопичивши величезні борги перед працівниками. І при цьому в проекті державного бюджету на 2018 рік повністю відсутня підтримка вугільної галузі. А це неминуче призведе до краху державних вугледобувних підприємств. Але, судячи з усього, українському уряду на це абсолютно наплювати, йому чомусь вигідніше підтримувати американську вугільну галузь: 12 жовтня до України прибула друга партія антрациту з США.

«Складно назвати українську економіку ринковою. Скоріше, це якась ідеологічна, політична економіка, якщо наш уряд в економічних рішеннях керується не міркуваннями вигоди і зручності для країни, а якимись особистими мотивами, які влітають у копієчку державному бюджету, – заявляє Олександр Савченко.


 

Автор публікації

Офлайн 20 хв.

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 505Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю