Вівторок, Червень 19, 2018
Home > Особлива думка > Що не так з судовою реформою?

Що не так з судовою реформою?

 

Заслужений юрист України, радник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» Григорій Мамка в ефірі UKRLIFE.TV прокоментував неоднозначну судову реформу, яку наполегливо впроваджує влада.

Спостерігаючи за тим, що зараз відбувається з нашим судочинством, вже можна впевнено заявити: судова реформа не відбулася. Анонсованого результату не було досягнуто. Судова гілка влади була тільки переформатована, однак жодних реальних змін не відбулося.

«Влада не розуміє, що людей не цікавить сама внутрішня система судів. Їх цікавить тільки те, щоб суддя приймав рішення швидко, неупереджено та виключно в рамках закону. Цього, на жаль, так і не сталося. До того ж досі неврегульованим залишається питання сплати судейських зборів, адже далеко не у всіх людей є кошти для того, щоб його сплатити», – зазначив Григорій Мамка.

Однією з головних проблем українського судочинства є те, що незважаючи на анонсовані реформи, суддів не змінюють, адже в нас просто немає відповідної кількості фахівців. А в деяких районах, наприклад, не залишилося взагалі суддів, оскільки попередні пішли на пенсію чи не пройшли переатестацію, а нових просто нема де брати.

Конкурси на посаду судді було проведено тільки до Верховного суду, який розглядатиме лише ті рішення, що вже були прийняті нижчими судовими інстанціями, і не більше. Їхні повноваження вкрай обмежені, а розширювати їх не збираються.

Отже, доки не буде пройдено всі нижчі інстанції, апелювати до Верховного суду, де можуть бути присутні більш неупереджені судді, просто фізично не вийде.

Судді та експерти не мають визначених законодавством строків у свої роботі. Натомість вони є у слідчих. І скажіть, як слідчому закінчувати свої провадження в установлений строк, якщо той же експерт може робити експертизу стільки, скільки йому заманеться?

«Судова система має бути реформована лише в комплексі з іншими правоохоронними системами. Доки до питання реформ не почнуть ставитися системно доти ніякого результату не буде. Реформувати один елемент системи – не значить реформувати всю систему. Від зміни колеса автомобіль не стає іншою моделлю. Тільки системний підхід до реформ зможе привести до якісної зміни усієї правоохоронної сфери в Україні», – наголосив експерт.

 


 

Автор публікації

Офлайн 11 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 703Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю