Вівторок, Червень 19, 2018
Home > Новини > Чому набирає обертів хаос та свавілля на українських дорогах? Григорій Мамка про дорожню поліцію

Чому набирає обертів хаос та свавілля на українських дорогах? Григорій Мамка про дорожню поліцію

 Україна – єдина країна в Європі, де ситуація на дорогах настільки критична: смертність на дорогах України становить 106 осіб на мільйон жителів, а це в два рази більше, ніж в середньому в Європі, а кількість ДТП за останні роки стрімко зросла.

На українські дороги замість ДАЇ вийшла нова дорожня поліція. Про ефективність нового підрозділу, головні відмінності між ним та ДАЇ в ефірі передачі «Експертна думка» на Чорноморській телерадіокомпанії поспілкувався з ведучим Григорій Мамка – експерт у сфері правоохоронної діяльності, екс-заступник голови головного слідчого управління МВС, Радник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

Наші можновладці на державному рівні говорили: «Створенням поліції ми кардинально змінили систему МВС». Але що ж насправді змінилось, якщо було впроваджено новий орган, який фактично дублює повноваження старого? В свою чергу, вже керівники поліції казали, що дорожня поліція буде кардинально новим підрозділом і не стане повторенням ДАІ. Минуло 3 місяці, і керівник Нацполіції презентував зміни в дорожній поліції: тепер вона буде підпорядкована патрульній поліції. Виникає питання: якщо створюють орган, а через 3 місяці вже реформують його, то навіщо взагалі створювали? Невже було незрозуміло, що цей орган вже по суті містить вади, через які він не зможе ефективно працювати? Це свідчить про некомпетентність у плануванні та недалекоглядність наших «реформаторів». Вони скоріше створюють підрозділи не для покращення роботи галузі, а просто «для галочки», щоб прозвітувати про чергові досягнення на ниві реформ. Дорожня поліція являє собою ребрендінг ДАІ, не більше.

«Замість встановлення камер, у нас по дорогах їздять машини поліції, які не забезпечені відповідною апаратурою для спостереження. Ми витрачаємо зараз на спостереження набагато більше матеріальних ресурсів. Що дешевше: набрати людей, поставити їх біля кожного стовпа, при цьому не забезпечити їх апаратурою для фіксації порушень, що призводить до величезної кількості успішно оскаржених виписаних порушникам ПДД протоколів, чи один раз поставити камери?» – прокоментував ситуацію Григорій Мамка.

До того ж цей підрозділ залишається абсолютно неефективним. Ми єдина країна в Європі, яка не має відео- та фотофіксації на дорогах, хоча для цього ж не так багато потрібно коштів.
Пряма відповідальність за колапс на українських дорогах, непрофесійну патрульну поліцію, відсутність відеокамер на дорогах лежить на очільниках МВС. І доки вони не почнуть робити реальні реформи замість показних, доти й триватиме хаос на наших дорогах.


 

Автор публікації

Офлайн 20 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 703Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю