Вівторок, Квітень 24, 2018
Home > Новини > «РОЗУМНА СИЛА» готова боротися за права нацменшин України

«РОЗУМНА СИЛА» готова боротися за права нацменшин України

Систематичне порушення українською владою прав та інтересів національних меншин, що мешкають у нашій країні, покликало до життя необхідність створення міністерства у справах національностей, яке відповідатиме за захист прав національних меншин.

Про це заявив народний депутат Антон Кіссе. Він також закликав національні громади широко обговорити ідею про перехід на договірні відносини з центральними органами влади, що дозволить надати громадам додаткові повноваження. На думку політика, після прийняття освітньої реформи громади повинні задуматися про захист своїх прав.

«Працює 1-2 людини в міністерстві культури, які чисто кадрово і професійно не можуть впоратися з поставленим завданням. Я повністю підтримую такий державний орган, який займеться цими питаннями. Двома руками за! Ми запізнюємось. Якби в нас був цей орган, який ефективно працював, може багато проблем нам би вдалося вирішити до того, як приймалися якісь рішення або якісь дії», – сказав депутат.

Нагадаємо, мовний аспект Закону України «Про освіту» спричинив серйозний резонанс як в Україні, так і в міжнародному співтоваристві. Зокрема, в резолюції ПАСЕ зазначено: «Мова є важливим компонентом індивідуальної та колективної ідентичності. Для багатьох осіб, що належать до національних меншин, мова є одним з основних чинників їхньої ідентичності та ідентифікації меншини. Таким чином, коли держави вживають заходів з пропаганди офіційної мови, вони повинні йти рука об руку із заходами щодо захисту і просування мов національних меншин. Якщо цього не буде зроблено, результатом буде асиміляція, а не інтеграція».

Парламентська асамблея Ради Європи жорстко засудила той факт, що Верховна Рада прийняла цей закон без консультацій з представниками національних меншин, повністю проігнорувавши Конституцію України, в статті 10 якої сказано: «В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом».

З огляду на зневажливе ставлення нинішньої української влади до питань національних меншин, а також цілковите ігнорування їхніх проблем, небажання йти на діалог з народом, політична партія «РОЗУМНА СИЛА» підтримує ідею створення міністерства у справах національностей. Але це має відбутися за однієї найважливішої умови: до складу міністерства повинні увійти представники якомога більшої кількості національних меншин, які мешкають в Україні. Ця ініціатива допоможе знизити напруження та розкол в українському суспільстві.

«Україна – багатонаціональна держава, тому ніхто не може бути дискримінованим або привілейованим за мовою, вірою або національністю. «РОЗУМНА СИЛА» виступає за те, щоб мовна політика в Україні проводилася згідно із загальноєвропейськими стандартами, а відповідне законодавство було приведено до міжнародних норм.

«Партія «РОЗУМНА СИЛА» усвідомлює, що Україна є мультикультурною державою, і не можна репресивними заходами побудувати мононаціональну державу. Вся принадність України в тому і полягає, що на її сучасній території віддавна проживають дуже багато народностей і національностей. Поки нинішня українська влада намагається поділити народ за мовною, територіальною, релігійною і безліччю найрізноманітніших ознак, ми вкотре наголошуємо – наша сила в єдності», – заявляє Олександр Соловйов, лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

Не можна ігнорувати волю народу, як це робилося вже неодноразово. Україна не стане благополучною, поки влада не почне враховувати думку національних меншин!

Автор публікації

Офлайн 19 хв.

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 505Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю