Вівторок, Червень 19, 2018
Home > Особлива думка > Привітання з Днем Реформації

Привітання з Днем Реформації

500 років тому, 31 жовтня 1517 року, напередодні католицького свята Дня Всіх Святих, відбулася подія, наслідки якої для всього світу тоді ніхто не зміг би навіть уявити. Католицький монах Мартін Лютер прибив свої 95 тез до дверей Віттенберзької церкви, де висловив категоричну незгоду з деякими богословськими постулатами, практикою і звичаями сучасної йому католицької церкви. Саме цей момент став початком Реформації – широкого релігійного та соціально-політичного руху за перебудову католицького християнства.

 

Прихильники Реформації виступали за повернення до об’єктивного, точного, унікального вищого авторитету Біблії як основи віри будь-якого християнина. Тепер на перший план виходила не Церква як організаційна структура, а доля окремої людини, її особиста відповідальність перед Богом і оточуючими.

Подальші події призвели до безповоротної зміни релігійно-політичного ландшафту Європи, зробили великий вплив на розвиток багатьох держав. Не оминула вона і українські землі: вже в XVI столітті у нас почали з’являтися перші протестантські громади.

Реформація стала настільки багатогранним і далекосяжним за своїми наслідками явищем, що і досі її вплив на людство до кінця не осмислений. Як і в оцінці будь-якої епохальної історичної події, єдності думок ми не спостерігаємо. Хтось вважає Лютера та його послідовників розкольниками, адже їхня діяльність призвела до створення ще однієї гілки християнства – протестантизму, інші ж кажуть про Реформацію позитивно, адже її наслідком стало повернення церкви Богу, а не людям.

Як би хто не ставився до Реформації, ми не можемо заперечувати того, наскільки величезний вплив вона справила на світ. День Реформації, який святкується щорічно 31 жовтня, – це не просто дата в довгому переліку якихось історичних подій. Цей день покликаний нагадувати нам про те, що віра та воля навіть однієї простої людини здатні змінити світ. Адже Мартін Лютер не був ані «святим», як розуміють святість в католицтві або православ’ї, ані непогрішним «батьком» новоствореної лютеранської церкви. Але він був глибоко віруючою людиною, видатним мислителем, який не просто догматично висловив, але і сам відчув, що віра повинна бути основою християнського життя, а служіння Богу – покликанням християнина в його щоденному житті. Він усвідомлював пороки сучасного йому світу, і готовий був виступити проти них, чого б йому це не коштувало. Ми повинні брати приклад з Лютера в його духовності та міцності переконань, чітко і твердо відстоювати свою позицію, проголошувати християнські цінності цього світу.

Повинні ми пам’ятати і про те, що Мартін Лютер не прагнув розколоти існуючу церкву, створивши нову конфесію. Він хотів лише реформувати стару, повернути її на шлях істинний і праведний. Не руйнуванням, а творенням мотивувався Лютер. Багатьом горе-реформаторам сучасності варто було б повчитися у цієї людини, як уникаючи насильства і потрясінь, методично, чітко і планомірно покращувати вже існуюче. Лютер знав, що руйнувати завжди простіше, ніж будувати, однак ціна, яку можна за це заплатити, часто буває занадто висока, будемо ж і ми завжди пам’ятати про це.

Зі святом вас, дорогі українці! Висловлюю надію, що пам’ять про уроки Реформації обов’язково стане в нагоді вам на вашому життєвому шляху та допоможе в реалізації ваших можливостей!


 

Автор публікації

Офлайн 20 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 703Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю