Четвер, Травень 24, 2018
Home > Новини > Коло корупції замкнулося: на виплату субсидій не вистачає 10 млрд

Коло корупції замкнулося: на виплату субсидій не вистачає 10 млрд

У державному бюджеті України не вистачає 10 млрд грн, які мають бути виділені на субсидії. За словами заступника міністра фінансів Сергія Марченка, на субсидії в держбюджеті передбачено 61 млрд грн, тоді як зобов’язань Мінфіном складено на 71 грн.

Зобов’язання по виплаті субсидій громадянам на поточний рік перевищують передбачену суму. У вересні 2017 року середній розмір субсидії збільшився на 20,3% порівняно з 2016 роком і склав 149,6 грн. Одним із шляхів вирішення проблеми для Мінфіну став перегляд держбюджету і прохання про виділення додаткових коштів. Така ситуація вже виникала влітку 2014 року, тоді Мінфін звертався до парламенту з проханням виділити 14 млрд грн.

Крім нестачі грошей на субсидії Мінфін планує до кінця року розрахуватися за боргах за енергоносії, які, між іншим, складають близько 20 млн грн. Заступник міністра також зізнався, що розрахунок субсидій відповідає середній нормі надання послуг. Ця сума значно більша, ніж кількість фактично споживаних енергоресурсів. Тобто Мінфін платить за газ, який громадяни навіть не використовували.

З 1 січня 2018 роки вже починає діяти нова система монетизації субсидій. Впроваджуючи цю систему поетапно, Мінфін сподівається вирішити всі вищевказані проблеми. Коли система буде впроваджена повністю, невідомо навіть заступнику голови Мінфіну.

«Просити парламент переглянути бюджет вже вдруге за рік, а з урахуванням заборгованості не за горами і третій, – абсолютно ненормальна ситуація. Факт нестачі грошей на виплату субсидій порушує питання про те, що ж стало причиною появи проблеми: ірраціональна система виплати субсидій або катастрофічний рівень корупції у всій сфері енергетики і комунальних послуг? Давайте дивитися на ситуацію реально! Субсидії – це банальна схема вилучення грошей з держбюджету енергокомпаніями. Адже люди цих грошей не бачать – кошти безпосередньо перекочовують з державного бюджету на рахунки комунальних підприємств та енергокомпаній», – наголошує Олександр Соловйов, лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

Ситуація вкрай непрозора та вимагає кардинальних змін. З урахуванням масового безробіття в країні та реальної неспроможності переважної більшості населення оплачувати комунальні тарифи на «європейському» рівні із зовсім «неєвропейськими» доходами, «РОЗУМНА СИЛА» виступає за перегляд тарифів на житлово-комунальні послуги.

Одержувачами субсидій сьогодні є понад 6,5 млн домогосподарств України. І ця цифра постійно зростає. Це абсурд, коли більша частина громадян не має можливості самостійно платити за житлово-комунальні послуги. Необхідний скоріший перегляд тарифної політики, яка на сьогодні має геноцидний характер. Нинішні комунальні тарифи не відповідають жодним критеріям соціальної справедливості.


 

Автор публікації

Офлайн 9 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 615Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю