Четвер, Травень 24, 2018
Home > Новини > Як зняти Україну з кредитної голки

Як зняти Україну з кредитної голки

Державні борги України продовжують зростати. Сукупний держборг у вересні виріс на 470 мільйонів доларів до 77,03 мільярда (2,043 трлн гривень), якщо порівняти з попереднім місяцем. Про це йдеться в оприлюднених документах Міністерства фінансів. Тобто кожен українець винен кредиторам більше 1800 доларів.

Державний борг – це загальна сума боргових зобов’язань держави з повернення отриманих та непогашених кредитів, що виникають внаслідок державного запозичення. За роки незалежності Україна накопичила астрономічні суми держборгу, віддавати який нам доведеться ще багато років.

В цілому, за наступні чотири роки Україна повинна виплатити близько 20 млрд доларів за зовнішнім боргом. До цього діяв пільговий період за програмою МВФ, також відстрочку передбачали домовленості з кредиторами, які досягнуті в рамках реструктуризації боргів.

Але питання, звідки брати гроші, досі залишається відкритим. Джерел небагато: ледве працююча економіка, зовнішні та внутрішні позики, золотовалютні резерви. Стан економіки та рівень резервів не дозволяють розраховувати на них. Тому головний розрахунок – на нові запозичення.

У бюджетній резолюції на 2018 роки так і записано: необхідно «забезпечити повноцінний доступ до зовнішніх джерел фінансування для рефінансування зовнішньої заборгованості». За оцінками експертів, уряду необхідно набрати нових кредитів на суму від 22 до 30 млрд доларів у найближчі три роки.

«У цьому є якась іронія політичної спадкоємності: кожен режим розплачується за кредитами, виданими своїм попередникам. Політика життя в борг є антидержавною та антинародною. «Кредитне колесо» призводить до того, що подолання бюджетного дефіциту стане ганебним і непідйомним борговим зобов’язанням наступних поколінь українців, які, в переважній своїй більшості, і так є соціально незахищеними», – стверджує Голова партії «РОЗУМНА СИЛА» Олександр Соловйов.

Політична партія «РОЗУМНА СИЛА» наполягає на кардинальному перегляді умов співпраці України та міжнародних кредиторів.

Необхідно провести нові переговори, в ході яких Україна має забезпечити собі, по-перше, списання частини свого зовнішнього боргу (такий досвід у багатьох країн уже є). По-друге, слід відмовитися від скорочення видатків держбюджету України задля зменшення його дефіциту, обговорити перегляд умов отримання нових кредитів. По-третє, необхідно нарешті забезпечити приплив інвестицій в країну. Якщо це буде потрібно, надавати інвесторам державні гарантії безпеки для їхніх коштів та бізнесу.

«Кредитна голка – це один з ключових факторів гальмування розвитку України. І чим раніше ми з неї злізимо – тим швидше відкриємо собі шлях до економічного зростання», – зазначив Олександр Соловйов.


 

Автор публікації

Офлайн 9 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 615Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю