Понеділок, Травень 21, 2018
Home > Новини > ФОРУМ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН УКРАЇНИ: ЗУПИНИМО ПРОВОКАЦІЇ!

ФОРУМ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН УКРАЇНИ: ЗУПИНИМО ПРОВОКАЦІЇ!

Офіційна заява Оргкомітету Форуму національних меншин України.

Курсом української влади має стати вироблення розумної державної політики щодо протидії провокаціям на національному підґрунті та недопущенні розпалювання будь-яких міжетнічних суперечок. Потрібно використати всі можливі інструменти, які є в стосунках України та її сусідів, щоб обговорити та дійти порозуміння у складних моментах відносин. Саме для цього і запроваджено такі платформи, як консультаційний комітет президентів, що створений президентами Порошенком і Дудою, комісії істориків і форуми партнерства,  спільні комісії на рівні міністерств освіти України та Угорщини щодо імплементації закону про освіту.

 Громадське та політичне суспільство України не має стояти осторонь цього процесу і на своєму рівні повинно імплементувати політику діалогу з сусідами, яку розпочав Президент України.

Саме з цією метою виникла ідея провести в Києві Форум національних меншин України http://fnmu.org.ua/, ініціатором якого виступила політична партія «РОЗУМНА СИЛА». Форум має стати майданчиком для дискусії з проблемних питань, що хвилюють нацменшини.

До участі у відкритій дискусії одразу вирішили долучитися європейські парламентарі, представники Ради Європи, ОБСЄ, адже захист прав національних меншин є одним із ключових принципів Європейського Союзу.

Головні питання, які мають намір обговорити учасники Форуму:

  • – вироблення розумної державної політики України щодо протидій провокаціям на національному підґрунті та недопущення розпалювання будь-яких міжетнічних суперечок;

 

  • – політика оптимального мовного балансу в системі освіти;

 

  • – питання інтеграції представників національних меншин в українське суспільство та їхньої участі в органах влади та місцевого самоврядування.

 

Проведення Форуму має стати потужним сигналом сусіднім державам, що Україна унеможливлює політичні спекуляції на темі національностей та мови, що політика Президента України, МЗС України – це політика цивілізованого європейського діалогу та рівності прав національних меншин.

Але наразі Оргкомітет Форуму змушений констатувати, що проведення заходу під загрозою зриву внаслідок розгорнутої брутальної, брехливої інформаційної атаки проти ініціаторів та учасників Форуму. Інформатака розпочалася на сайтах zahidfront.com.ua та vgolos.com.ua, які обидва знаходяться у Львові. Останній сайт неодноразово був помічений в офіційній підтримці партії «Свобода». Далі цей інформбруд передрукувала ІА «Укрінформ», яка хоч і є державною агенцією, але завжди підтримувала діяльність партії «Народний фронт».

У маніпулятивній статті, розміщеній на цих сайтах, наводяться неправдиві дані щодо співорганізатора Форуму – політичної партії «РОЗУМНА СИЛА», відверто брехливо заявляється, що начебто у резолюції Форуму планувалося запропонувати створення національно-культурних автономій з перспективою їхнього виходу зі складу України. Навмисно на Форум ставиться клеймо «сепаратистський шабаш».

«РОЗУМНУ СИЛУ» розмалювали як антиукраїнську та сепаратистку партію, приписавши зв’язок з політичними діячами та силами, до яких партія жодним чином не причетна. Брудна піар-кампанія розгорнута з розмахом: «РОЗУМНУ СИЛУ», ні на чому не ґрунтуючись, звинуватили у всіх можливих гріхах, а до складу правління «РОЗУМНОЇ СИЛИ» приписали осіб, які не мають до партії жодного відношення. Інформація про діяльність партії, її керівників  є відкритою та знаходиться на офіційному сайті партії https://rozumna-sila.org/.

Ці інформаційні атаки лише викривають справжні наміри нападників – через «РОЗУМНУ СИЛУ» дискредитувати сам Форум, унеможливити діалог з національними меншинами, остаточно скомпрометувати Україну в очах міжнародної спільноти як державу, всередині якої немає консолідованої політики щодо прав нацменшин.

У зв’язку з цим ми звертаємося до офіційних органів влади, правоохоронних органів, СБУ з проханням офіційної підтримки проведення Форуму. Ми вкотре підкреслюємо свою відданість ЄДНОСТІ нашої держави та її ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОГО ШЛЯХУ. Наша мета – унеможливити будь-які політичні та інформаційні провокації на підґрунті прав нацменшин в Україні.

 

Оргкомітет

Форуму національних меншин України

Автор публікації

Офлайн 1 годину

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 605Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю