П’ятниця, Червень 22, 2018
Home > Новини > ЖКГ по-українськи: люди заборгували за комуналку понад 12 мільярдів

ЖКГ по-українськи: люди заборгували за комуналку понад 12 мільярдів

Згідно з останньою оприлюдненою статистикою Міністерства регіонального розвитку, станом на 1  жовтня борг українців за комунальні послуги складає 12,6 млрд грн. Найбільший борг мають м. Київ, Харківська та Дніпропетровська області. Найменша сума боргу приходиться на Волинську, Хмельницьку, Тернопільську області.

Порівняно із сумою боргу в 13,3 млрд грн, що тягнувся за боржниками з січня, станом на жовтень 2017 року борг зменшився. Заборгованість за опалення складає 7,057 млрд грн, за водопостачання та водовідвід – 2, 073 млрд грн. Суттєвим є борг за утримання прибудинкової території – 3,028 млрд грн.

Оперуючи цифрами, неважко зрозуміти, чому борг за комунальні послуги вимірюється мільярдами. За соціологічними даними, фінансове становище українців за останній рік погіршилось на 60 %. Понад 60 % громадян не здатні сплачувати рахунки за житлово-комунальні послуги, 35 % мають змогу їх оплачувати, ще 3 % не визначилися. Абсолютна більшість (97 %) опитаних відчувають на собі підвищення цін на споживчі товари та послуги в цьому році.

З приходом зими ціни на комунальні послуги зростають майже вдвічі. Середньостатистичний українець кожного місяця отримує декілька квитанцій за комунальні послуги, що містять: опалення, електроенергію, водопостачання, утримання прибудинкової території. Загальна сума рахунків за комунальні послуги, в залежності від житлової площі, складає в зимовий період не менше 1500 грн на місяць. Не менш важливою причиною боргу є умисна відмова сплачувати рахунки за житлово-комунальні послуги. Адже нерідко громадяни стикаються з неякісним наданням комунальних послуг. Актуальною є ситуація, коли температура в квартирі досить низька, однак рахунок за опалення надходить відповідно до встановлених тарифів. Як правило, українці  справно оплачують рахунки за електроенергію та водопостачання – ті послуги, які при несплаті рахунків припиняють постачати одразу.

«Із року в рік українці бояться початку опального сезону, адже наші громадяни не знають, яких правил нарахування тарифів на комунальні послуги чекати від уряду. З 2015 року ціни на комуналку тільки зростають, як і страх українців за власне матеріальне становище. Погіршення економічного стану громадян є логічним наслідком того, що Україна занурилася в хаос. Інакше тарифну політику влади назвати не можна. Зменшення норми споживання комунальних послуг, звісно, ідея хороша. Адже раніше мешканці сплачували рахунки за нормативну кількість ресурсів, а не фактичну. Але чому цього не відбулося раніше?» – зазначає заступник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» Олександр Савченко.

 Партія «РОЗУМНА СИЛА» наголошує: досить гратись із тарифами на комунальні послуги! Нинішні комунальні тарифи не відповідають жодним критеріям соціальної справедливості.  Слід комплексно переглянути тарифи на комунальні послуги та привести їх до рівня платоспроможності українців. З урахуванням фактичного споживання послуг створювати ці норми споживання. Інакше зростатимуть борги українців, як і борги держави постачальникам ресурсів. Окрім того, необхідно забезпечити прозорість і відкритість процесу формування тарифів, щоб громадяни розуміли, звідки такі суми надходять їм в рахунках за комунальні послуги. Окремого розгляду потребує питання якості послуг, які надаються. Для цього слід ретельно перевірити діяльність ЖКХ. Поки що ці установи асоціюються із радянським минулим, а не благоустроєм.

«З такою політикою «комунального рабства» для населення, незважаючи на всю «турботу» уряду у вигляді розстрочок і обмежених субсидій, терпіння українців на межі. Влада має враховувати всі ризики та наслідки нової тарифної політики та вжити заходів для того, щоб захистити простих українців. Ціни на послуги ЖКГ необхідно переглянути та привести до прийнятного знаменника, виходячи з економічних реалій та рівня оплати праці», – підкреслює Олександр Савченко.


 

Автор публікації

Офлайн 16 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 715Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю