Вівторок, Червень 19, 2018
Home > Новини > Чотири роки обіцянок: чому влада досі не може розслідувати події на Майдані?

Чотири роки обіцянок: чому влада досі не може розслідувати події на Майдані?

Четверта річниця Революції Гідності ознаменувалася черговим сплеском активності держслужбовців та правоохоронців всіх рівнів щодо їхньої звітності у розслідуванні подій на Майдані. Але, як і в минулі роки, ніякої конкретики в заявах так з’явилось. Головне питання «хто винен у розстрілі Небесної Сотні?» досі залишається без відповіді.

Чому так відбувається, та коли ж нам все ж скажуть правду розповів в ефірі телеканалу «Київ» передачі «Київ Live» Григорій Мамка, експерт у сфері правоохоронної діяльності, заступник начальника Головного слідчого управління МВС України у 2016 році, радник Голови політичної партії «РОЗУМНА СИЛА».

Роки минають, а резонансні злочини 2013-2014 рр. досі не розслідувані. Дійшло вже до того, що зараз акценти починають зміщатися на пошук винних у такому повільному розслідуванні. Та доки ми будемо шукати винного і в цьому – результату по основній справі не буде ніколи.

Дуже швидко після подій Євромайдану пройшли президентські та парламентські вибори. Тоді скрізь від усих політичних сил лунали обіцянки розслідувати криваві події на Майдані. У нашої влади був унікальний шанс провести усі необхідні юридичні процедури з чистого аркушу. Однак до цього часу цього не зроблено. Навіть правова оцінка подій на Майдані не дана, і законодавчої легалізації Майдану не відбулося.

«Суспільство досі чекає результату від влади. Та до людей вже приходить розуміння того, що правди про ті події так їм ніхто і не скаже. А якщо немає правди, то і довіри до влади, до держави у них не буде», – зазначив Григорій Мамка.

Причин провалу розслідувань можна зазначити декілька. Головна – це зрив термінів. Під час слідчих дій основна маса збору доказів, показань свідків, та їхній аналіз проводяться протягом місяця після інциденту. Якщо цього не було зроблено тоді, то через 4 роки їхня поява здається дуже малоймовірною.

Ще одна серйозна причина затягування розслідування полягає в тому, що кримінальне провадження не повинно зосереджуватися в одному управлінні. Це має бути колективна робота всієї нашої правоохоронної системи, до якої входять  Генеральна Прокуратура, СБУ, Національна поліція, Державна фіскальна служба тощо. І відповідати за таке резонансне розслідування повинен не керівник якогось управління, а керівник певного органу. Та ми скрізь бачимо відсторонення вищих посадовців від цього, ніхто з них не хоче брати на себе реальну відповідальність за результати, що дуже прикро. Не були створені спеціальні міжвідомчі комісії з фахівців, а не з громадських активістів – це свідчить про відсутність комплексного підходу у розслідуванні.

За даними департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури України, зараз розслідується понад три тисячі злочинів проти Майдану. Про підозру повідомили 380 особам, обвинувальні акти по 239 випадках направлені до суду, 49 осіб визнані винними. Одна людина відбуває покарання за ґратами.

«Прокуратура звітує, що за 4 роки є всього лише 49 рішень судів, хоча справ – близько 300. Тобто суди розглядають справи по 2 і більше роки. Це ж абсурд. Замість зазначеного в законодавстві терміну розслідування кримінального провадження в один рік, ми в даний час маємо фактично безмежні строки. Необхідно покласти цьому край, і нарешті чітко визначити строки. Ситуації, коли в  експертних установах немає терміну проведення експертизи, а в слідства є, мають зникнути. Тільки чітко прописаний регламент на всіх рівнях юридичних процедур стане гарантом вчасного розслідування кримінальних проваджень», – наголосив Григорій Мамка.


 

Автор публікації

Офлайн 20 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 703Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю