Четвер, Травень 24, 2018
Home > Новини > БЮДЖЕТ-2018: Низька підтримка соціальної сфери та зростання витрат на силовиків і центральну владу

БЮДЖЕТ-2018: Низька підтримка соціальної сфери та зростання витрат на силовиків і центральну владу

7 грудня Верховна Рада прийняла законопроект «Про державний бюджет України на 2018 рік». Документ передбачає зростання економіки, рівня інфляції, курсу гривні та витрат на утримання органів влади.

Президент Порошенко позитивно відреагував на раптове прийняття бюджету України, мовляв, давно такого не було, щоб Парламент ухвалив бюджет країни за 24 дні до нового року.

Бюджетом на 2018 рік заплановано збільшення державних витрат у всіх галузях – охороні здоров’я, обороні, освіті тощо. Виросте й сума мінімального прожиткового мінімуму та мінімальних зарплат. Порівняно з бюджетом попереднього року обсяг дефіциту держбюджету зросте з 77,4 млрд до 81 млрд гривень, інфляція збільшиться на 3 %, курс гривні до долара коливатиметься в межах 30 гривень. Звідки ж стільки грошей на витрати?

Як заявив прем’єр-міністр В. Гройсман, збільшення витрат стало можливим завдяки зростанню економіки, збільшенню експорту й приватизації. Але для поліпшення економічних показників країни, ще потрібно законодавчо затвердити ряд інструментів стимуляції розвитку економіки.

Однак оптимістичні прогнози уряду зовсім не відповідають реальному стану, це можна помітити за підсумками року. Так, в бюджеті-2017 було закладено зростання ВВП на 3%, а за підсумками року ВВП збільшився лише на 1,5 %. Те ж саме відбулося і з показниками інфляції: замість 8 % її зростання досягло 14 %. Збільшення витрат в кожній галузі зовсім не означає того, що це призведе до розвитку цих галузей. Адже більшість витрат спрямована виключно на створення нових державних структур.

Якщо уряд розщедрився навіть на ефемерні реформи, то не дивно, що витрати на утримання державної машини також збільшилися. Показово, що частиною держбюджету стали 4,7 млрд гривень, що конфісковані за вчинення корупційних правопорушень. Майже половині цієї суми еквівалентні витрати на утримання органів влади: 1,126 млрд гривень виділено на утримання Президента і його Адміністрації, 1,7 млрд – на панські умови праці депутатів Верховної Ради.

«Виходячи з показників прийнятого держбюджету, значна частина грошей з нібито зростаючої економіки піде на реформи. Але інструменти стимуляції економіки фактично відсутні, реформ теж немає. Крім того, уряд використовує плаваючі розрахунки, що абсолютно не відповідають реальному стану економіки. Схоже, що влада замилює очі українцям для того, щоб роздерибанити гроші держави так, як вигідно аж ніяк не громадянам. Про це свідчать і ранні терміни прийняття проекту бюджету. Ще три дні тому увагу суспільства було звернуто на події скандального затримання М. Саакашвілі – створеного владою опозиціонера. А сьогодні вже прийнято державний бюджет, який викликає скоріше підозри, ніж радість», – заявив Олександр Соловйов, лідер партії «РОЗУМНА СИЛА».

Однозначно, медицина, освіта, боротьба з корупцією повинні фінансуватися державою. Але не на шкоду галузям, які приносять дохід країні – сільському господарству, промисловості, бізнесу. Замість цього величезна сума коштів виділена з держбюджету на покращення інфраструктури країни – найбільш корумпованої сфери.

Уряд гучно розповідає, що в новому бюджеті передбачено підвищення соціальних виплат на 4 %. Однак тільки очікуваний рівень інфляції складає 7 %. Тобто люди отримають ще менше. І це поряд з божевільним зростанням фінансування силових структур і центральних органів влади!

«Одним словом, в бюджеті-2018 не передбачено реальних кроків щодо активізації економіки і подальшого реального забезпечення його дохідної частини. Виходячи з цього, в наступному році держава знову затягуватиме паски українців і клянчитиме гроші в іноземних кредиторів», – зазначає Олександр Соловйов.


 

Автор публікації

Офлайн 9 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 615Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю