Четвер, Травень 24, 2018
Home > Новини > Чи врятує Україну від корупції Антикорупційний суд?

Чи врятує Україну від корупції Антикорупційний суд?

Міжнародні партнери розкритикували проект Антикорупційного суду в редакції Порошенка за порушення зобов’язання України за діючою програмою співпраці та рекомендацій Венеціанської комісії.

16 січня був оприлюднений лист Міжнародного валютного фонду до голови Адміністрації Президента І. Райніна з критикою  законопроекту «Про Антикорупційний суд» у редакції П. Порошенка. Рон ван Роден, голова місії МВФ в Україні, висунув ряд зауважень, через які Адміністрація Президента назвала лист жорстким, як для МВФ.

 Основні претензії стосуються процедури відбору суддів, положень закону, а також юрисдикції суду. Положення президентського проекту Антикорупційного Суду гальмують його створення, а також незалежність та прозору діяльність цього органу. Таким чином, президентський проект не відповідає зобов’язанням влади за програмою підтримки МВФ в Україні та рекомендаціям Венеціанської комісії Ради Європи. На таку критику в Адміністрації Президента відповіли, що дискусії щодо положень законопроекту відбуваються в правовому полі у Верховній Раді.

Пізніше Банкова отримала ультимативного листа від Світового банку, який дає зрозуміти – президентський законопроект в початковому вигляді ставить під сумнів надання близько $800 млн на підтримку ключових реформ в Україні. Вже сьогодні П. Порошенко  заявив, що поки не збирається усувати недоліки законопроекту – удосконалювати його необхідно тільки після прийняття запропонованої ним редакції.

«Цілком зрозуміло, що президент у вказаному законопроекті і не подумає себе ображати. Саме тому він подав проект створення суду, який жодним чином не буде йому загрожувати, – прокоментував ситуацію Олександр Соловйов, Голова партії «РОЗУМНА СИЛА».

Створення нових органів для боротьби з корупцією – частина піар-стратегії Банкової.  Вся метушня навколо Антикорупційного Суду створює враження, що в нашій країні розгорнулася повномасштабна боротьба з корупцією. Однак статистика доводить, що топ-корупція зовсім не зменшилась. А тим часом політики заробляють собі рейтинг і президентський бізнес процвітає. Суперечність президентського законопроекту рекомендаціям Венеціанської комісії доводить, що навіть тиск міжнародної спільноти не зупинить владну машину в досягненні власних егоїстичних цілей. Боротьба з корупцією вимагає політичної волі влади і, звісно, сильного політичного лідерства. Наявна ситуація демонструє, що інститут президенства в Україні – безвідповідальний. Тому його ліквідація є першим і найбільш доцільним рішенням на шляху до боротьби з корупцією.


 

Автор публікації

Офлайн 9 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 615Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю