Четвер, Травень 24, 2018
Home > Новини > Чи така страшна приватизація, як Вілкул її малює?

Чи така страшна приватизація, як Вілкул її малює?

18 січня Верховна Рада 266 голосами народних депутатів ухвалила закон про приватизацію державного майна (№7066).

Прем’єр Гройсман заявив, що цей закон має найважливіше значення для національної економіки і дасть старт масштабній приватизації державних підприємств.

Прийнятий закон зазнав численних нападок і найрізноманітнішої критики. Документ, дійсно, не можна назвати однозначним, оскільки розпродати державні підприємства в період глибокої економічної кризи і безперервних військових дій на сході країни – не найкраще рішення.

Але критика має бути, як мінімум, обґрунтованою, а бажано – ще й конструктивною. Однак деякі «опозиціонери», критикуючи владу, або не намагаються вникнути в суть питання, або навмисно спотворюють інформацію, намагаючись викликати у людей сильні емоції заради власного піару.

Так, представник «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул, коментуючи прийняття закону про приватизацію, заявив: «Вдумайтесь! Дозволили розпродати школи, лікарні, дитячі садки комунальної власності». Чуйний електорат «Опоблоку» з готовністю проковтнув цю гнівну інформацію. Проковтнув, не замислюючись і не намагаючись хоча б ознайомитися з текстом згаданого закону. А якби потрудився подивитися, то, напевно, звернув би увагу, що приватизації за цим законом не підлягають, серед іншого, установи освіти та охорони здоров’я.

Не можна також приватизувати майно органів державної влади та органів місцевого самоврядування, військове майно, надра, корисні копалини, території та об’єкти природно-заповідного фонду, водні, лісові та інші природні ресурси, а також Національний архівний фон, пам’ятники археології та багато іншого.

Шановні депутати та політики, читайте закони!

Політична партія «РОЗУМНА СИЛА» жодним чином не виступає на підтримку зазначеного документа, однак закони читає.

План приватизації в Україні не виконувався понад трьох років, але влада впевнена, що прийняттям відповідного законопроекту відкриє шлях до продажу близько 900 держпідприємств. У проекті держбюджету на 2018 рік план приватизації передбачає прибуток 22 млрд грн.

Чи отримає держава такі великі кошти за ці підприємства – велике питання, оскільки велика частина підприємств збиткові та не викликають у інвесторів великої зацікавленості.

«Нам намагаються довести, що розпродаж державних підприємств –єдиний шлях для підняття нашої економіки, однак економіку можна піднімати і без розбазарювання держмайна. Необхідно впроваджувати ефективний менеджмент на цих підприємствах, піднімати їх і робити рентабельними. Ми не проти приватизації як інструменту роздержавлення власності, однак в умовах воєнного конфлікту і тотальної корупції є величезний ризик, що українська власність буде продана практично за безцінь, – впевнений Олександр Соловйов, лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА». – Пустивши з молотка держмайно, ми не вирішимо проблем. Країна повинна, в першу чергу, виробляти, а не споживати. Створювати, а не продавати.

Ще більш важливо розширювати ринки збуту для вітчизняної продукції, якщо ми говоримо про ефективне планування та управління державними підприємствами. Чинна влада звузила до недозволенних розмірів зовнішні ринки і отримала в результаті колосальну економічну кризу. Нам доведеться все виправляти та відновлювати після цих горе-правителів, і ми вже готуємо свою економічну стратегію з відновлення економіки України».

Держава повинна утворювати нові підприємства, демонополізувати ринки, створюючи тим самим сприятливі умови для ведення бізнесу та інвестування. Не можна допустити, щоб приватизація призвела до створення монополій. Економічно недоцільні дії влади знову доведеться компенсувати українцям.

Однак українська влада залишається за своєю класовою природою насамперед владою олігархічною. І пильнує, передусім, свій приватний інтерес, а вже потім – інтерес національний. І це в кращому випадку. Тому що найчастіше вона взагалі не думає про інтереси держави.


 

Автор публікації

Офлайн 9 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 615Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю