Неділя, Травень 20, 2018
Home > Новини > Держборг України перевищив критичний бар’єр і продовжує зростати

Держборг України перевищив критичний бар’єр і продовжує зростати

Україна наростила державний та гарантований державою борг в доларовому еквіваленті на 7,5 %, або на 5,36 млрд доларів США, до 76,33 млрд доларів станом на 30 листопада 2017 року.

Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів України.

Загальна сума державного й гарантованого державою боргу в гривневому еквіваленті за цей період зросла на 6,8%, або на 132 млрд грн, до 2,052 трлн грн.

 «Тенденції зі зростаючим сукупним державним боргом України дуже  невтішні. Ще на початку року його обсяг перевищив позначку 80 % від ВВП України, що за міжнародними мірками є так званим критичним бар’єром», – прокоментував ситуацію лідер політичної партії «РОЗУМНА СИЛА» Олександр Соловйов.

Він зазначив також, що це не єдина проблема: «Дивно, що в такій ситуації влада про отримання нових кредитів МВФ говорить більше, ніж про економічні реформи, що здатні привести до активізації економіки. Країна продовжує жити в кредит, занурюючись у борги».

Як відомо, Україну з 2018 року чекають серйозні виплати за держборгом. Пікове навантаження за виплатами припаде на 2019 рік. В цілому, у наступні чотири роки Україна повинна виплатити близько 20 млрд дол. за зовнішнім боргом.

Уряд намагається виплутатися з цієї непростої економічної ситуації за рахунок запланованої на 2018 рік великої приватизації державних підприємств. Згідно з новим законом про приватизацію, держава має намір отримати 22,5 млрд грн прибутку від продажу своїх підприємств в цьому році. Однак говорити про такі цифри більш ніж передчасно, враховуючи низькі показники доходів від приватизації минулих років. Якщо ж гроші не будуть отримані, в бюджеті утворюється велика діра, яку потрібно буде чимось перекривати, а це вельми складно зробити в сучасних українських економічних реаліях.

Щорічно нашій країні доводиться виплачувати понад 5 % від ВВП тільки для того, щоб погасити відсотки по заборгованостях, а в наступні два роки фінансове навантаження з обслуговування держборгу значно зросте.

Державний, політичний тиск на бізнес, систематичне рейдерство тільки погіршують ситуацію, вбиваючи промисловість, змушуючи закриватися стратегічні підприємства. Влада повинна, нарешті, шукати нові шляхи оздоровлення країни. Необхідно розвивати економіку, створювати робочі місця, покращувати, наскільки це можливо, бізнес-клімат. Якщо українська влада не припинить свою нинішню злочинну політику проведення безглуздих «горе-реформ», що вбивають потенціал держави, ми остаточно зануримося у злидні.

Партія «РОЗУМНА СИЛА» вкотре наполягає на тому, що українській владі необхідно переглянути її принципи економічної політики, в тому числі і в роботі з МВФ. Не кредити, а інвестиції повинні приходити в нашу країну. Також необхідно провести переговори з реструктуризації виплат за наявними боргами, мінімізувати і максимально розтягнути виплати для того, щоб наша економіка могла нарешті наростити темпи економічного зростання. Гроші України повинні залишатися всередині країни та працювати на її благо, а не йти іншим країнам і організаціям.


 

Автор публікації

Офлайн 38 хв.

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 603Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю