Неділя, Травень 20, 2018
Home > Новини > Кір в Україні: хворих прибуває, МОЗ спостерігає

Кір в Україні: хворих прибуває, МОЗ спостерігає

У січні 2018 року медики зафіксували спалах епідемії кору. За два тижні кількість хворих досягла майже 1300 осіб. Серед них 70 % – діти. У порівнянні з 2017 роком, кількість хворих значно збільшилася, тоді як умови для боротьби з інфекцією в Україні не поліпшуються.

За прогнозами лікарів, спалах захворювання мав відбутися ще восени, але через погодні умови, що сприяють розповсюдженню інфекції, епідемія сталася взимку. На сьогодні найбільше випадків зареєстровано в Івано-Франківській, Чернівецькій, Закарпатській, Одеській областях та Києві. Тільки в столиці щодня кількість хворих зростає від 4 до 6 осіб.

Новий спалах цього захворювання лікарів не дивує: в Україні епідемія кору виникає кожні 4-5 років. У порівнянні з 2016 роком за два роки кількість хворих збільшилася в 50 разів, тоді як щеплено тільки 45% населення. Як стверджують лікарі, лікування від кору немає. Убезпечити себе можна тільки за допомогою вакцинації. Але багато українців не були включені в графік щеплень або пропустили щеплення в дитинстві, а в багатьох регіонах взагалі обмежений доступ до якісних медичних послуг.

«Сповістити громадян про загрозу епідемії кору, про небезпеку цієї хвороби і про переваги вакцинації – прямий обов’язок МОЗ, але саме мовчання і байдужість МОЗ призвели до того, що значна частина батьків, наковтавшись інформаційної єресі про шкоду щеплень, свідомо відмовилися від вакцинації своїх дітей. Роз’яснювальна інформація велася мляво й непереконливо, обмежуючись здебільшого стандартними інформаційними стендами в поліклініках. А ось на передвиборну агітацію наші політики витрачаються набагато більш охоче, прагнучи достукатися до кожного», – заявила Ганна Левчук, заступник Голови партії «РОЗУМНА СИЛА».

Однак черговий сезонний спалах кору раптом змусив владу стрепенутися й посіяти серйозну паніку. На жаль, в Україні паніка просто так не піднімається. Це обов’язково має бути комусь вигідно. Не виключено, що і нинішня паніка, наслідком якої стала повальна вакцинація, – теж чийсь бізнес, який по факту не має ніякого відношення до здоров’я людей. Тим часом МОЗ продовжує закликати вакцинуватися і щодня старанно сповіщає про кількість захворюваних. Настільки старанно, що виникає враження: статистика для цього відомства важливіша за життя та здоров’я співгромадян.

Адекватної системи медицини в Україні немає. У західних країнах вже давно медицина має превентивно-профілактичний характер. Розвиток медицини в цьому ключі готує систему охорони здоров’я до боротьби навіть з раптовими спалахами епідемій. І одним із шляхів досягнення якісно нової, розумної медицини є прийняття міжнародних стандартів медичної допомоги та обслуговування. І тільки тоді національні програми імунізації будуть не просто формальною частиною цих стандартів, а обов’язковою до виконання нормою для суспільства.


 

Автор публікації

Офлайн 30 хв.

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 603Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю