Неділя, Травень 20, 2018
Home > Новини > Трудова міграція. Як зупинити загальнонаціональну катастрофу

Трудова міграція. Як зупинити загальнонаціональну катастрофу

На тлі постійного демографічного спаду в Україні відтік професійної робочої сили та наукових кадрів веде країну до страшних наслідків.

Економічна депресія змушує людей зриватися з нажитих місць у пошуках кращого життя. Демографи б’ють на сполох: українці все частіше залишають країну і все більше наших громадян замислюються про зміну громадянства або про пошук нових можливостей у ближньому і далекому зарубіжжі.

Поки влада заявляє, що міграційні прогнози для України несприятливі, наша країна впевнено крокує до демографічної катастрофи. Третина населення України готова безповоротно покинути батьківщину. «Заробітчани» масово емігрують, залишаючи країну без кваліфікованих фахівців, знижуючи шанси країни на економічне зростання.

У пошуках кращого життя українці їдуть працювати в країни ближнього зарубіжжя і Західної Європи, зміцнюючи економіку цих держав. Це лише посилює тиск на українську економіку з усіма наслідками – зростанням цін та інфляцією. Проте, як заявляють експерти, це не найстрашніше: зараз все частіше українці не просто виїжджають за кордон у пошуках роботи – вони вивозять свої сім’ї, залишаються там жити. А це означає, що Україна вже не отримуватиме від них грошових перерахувань. Нашу країну покидає активне населення, яке заробляє гроші для країни, для бюджету. Щодня Україна втрачає свій головний потенціал – людей: активних, розумних, освічених, фахівців, здатних рухати свою країну вперед, але чомусь абсолютно їй не потрібних.

На тлі підвищеного рівня смертності, кількість «заробітчан» становить до 7 млн ​​осіб. А з моменту підписання безвізового режиму між Україною та Євросоюзом потік емігрантів безперервно зростає. Точну цифру назвати ніхто не береться, оскільки більшість офіційно не зареєстрована. Найбільш сильні емігрантські настрої властиві молодим людям до 30 років. Серед них і студенти, які вважають за краще отримати якісну освіту за кордоном. За даними соцопитувань, 33 % українців готові назавжди покинути батьківщину і переїхати в іншу країну на постійне місце проживання.

 «Трудова міграція – ракова пухлина на тілі суспільства, вона зачіпає як політику, так і економіку нашої країни, впливає на суспільні процеси. Вона сигналізує про те, що справи в нашій державі зовсім погані. Можна називати десятки причин, чому українці їдуть, але головна – громадяни відчувають, що держава їх не цінує. Інакше не пояснити, чому в нашій країні професіонали заробляють копійки, тоді як «слуги народу» володіють усіма атрибутами розкоші. На жаль, проблема трудової еміграції настільки критична, що вимагає комплексного підходу до її вирішення. Але в першу чергу, потрібно зробити рівень доходів і наявність гідних робочих місць пріоритетними складовими якості життя в Україні. А це при політиці чинної влади зробити вкрай складно», – впевнений Олександр Соловйов.

Необхідно створювати нові робочі місця, здійснювати підтримку експортерів, розвивати імпортозамінні галузі економіки, стимулювати аграрне виробництво та переробну промисловість. Всі інструменти для цього є, потрібна тільки воля і щире бажання втілити в життя справжні реформи.


 

Автор публікації

Офлайн 38 хв.

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 603Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю