Home > Особлива думка > В’ятрович «щупальцями» окреслив «лінії розлому українців»

В’ятрович «щупальцями» окреслив «лінії розлому українців»

В українському сегменті соціальної мережі Facebook не вщухає гаряча суперечка, яку розпалив Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Дискусію спричинила його заява про «огидні щупальця «русского мира», серед яких він назвав Булгакова, Висоцького та інші «інструменти в руках Кремля».

Разом з тим В’ятрович додав, що саме культура є фундаментом, на якому кожен імперіалізм зводить храм своєї величі.

Побачивши, яке велике число супротивників набрала ця заява, і вислухавши чимало звинувачень у розколі українського суспільства, В’ятрович не розгубився, а додав, що ця дискусія «не розколює українців, а демонструє наявні лінії розломів».

«Як так виходить, що крокуючи до європейських ідеалів свободи й демократії, ми все більше віддаляємося від них, переймаючи відверто тоталітарні методи заборон і обмежень, властиві Північній Кореї або тому ж Кремлю, і аж ніяк не Європі», – наголошує Олександр Соловйов, лідер «РОЗУМНОЇ СИЛИ». – Не можна вказувати людям, які пісні слухати, яких героїв шанувати та які свята святкувати. Україна наче заново переживає події 100-річної давності: більшовики, прийшовши до влади, почали з того, що перейменували вулиці, знесли пам’ятники та призначили нові свята. Нинішня влада нічого нового не придумала, старанно наслідуючи більшовицькі методи. Це огидно».

Він підкреслив, що ренеймінгами, заборонами та скасуваннями не перекроїти систему цінностей, не знищити пам’ять. Не варто заходити у крайнощі. Не можна залізти людям в голови і щось перебудувати там. Це не має нічого спільного з демократією і свободою.

Національну ідею неможливо побудувати на ненависті та заборонах. Вона має бути заснована на розбудові, на взаємоповазі, на повазі до народу, повазі до історії своєї країни, яку не можна переглянути та переробити.


 

Автор публікації

Офлайн 28 хв.

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 505Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь