Вівторок, Квітень 24, 2018
Home > Особлива думка > Григорій Мамка: За три дні можна було знайти вбивць Шеремета

Григорій Мамка: За три дні можна було знайти вбивць Шеремета

Про помилки правоохоронців у розслідуванні вбивства журналіста  Павла Шеремета в ексклюзивному інтерв’ю для «Радіо Свобода» розповів Григорій Мамка, радник Голови партії «РОЗУМНА СИЛА», заслужений юрист України.

Він зауважив, що будь-який злочин потребує, на етапі розкриття і розслідування, три-чотири дні, максимум тиждень – це той час, що служить для збирання доказів. Якщо ти за тиждень не зібрав доказів, решта часу служить вже на інший бік – на втрату доказів, втрату доказової бази з приводу збирання свідків, матеріальних доказів.

Григорій Мамка нарікає на те, що цьому злочину від початку дали неправильну кваліфікацію: «Можливо, хтось зі спеціалістів, фахівців говорить, що це кваліфікація за статтею 115, однак це невірно. Це був терористичний акт. І доки ми не будемо події називати своїми іменами, ми не будемо мати конкретних результатів».

Вибух машини, внаслідок якого загинув Шеремет, становив загрозу і для сторонніх громадян, які могли опинитись поблизу, що вимагає вважати його терористичним актом, пояснює Мамка в студії «Ранкової Свободи». Він вважає, що в такому разі розслідування мало б якісно інший характер.

Такі випадки, за його словами, підривають віру в те, що правоохоронна система працює над захистом журналістів.

Григорій Мамка вбачає причину такого становища в заполітизованості стосунків влади та журналістів.

 «Доки в нас будуть призначення політиків на державну службу, а саме – в силові відомства, і політика сплетена з законом – ми будемо тільки публічно виступати, один одного звинувачувати, а конкретних доказів і скерування за дії відповідальності до суду – ми не будемо цього робити. Доки політиків будуть призначати на державну службу, доти будемо гратися в політику», – впевнений Григорій Мамка.


 

Автор публікації

Офлайн 18 хв.

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 505Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю