Вівторок, Квітень 24, 2018
Home > Новини > Кількість вакансій в Україні зростає. Де ж працівники?

Кількість вакансій в Україні зростає. Де ж працівники?

Число робочих місць в Україні збільшилося, як заявляє заступник міністра соцполітики Наталя Федорович. Але парадокс у тому, що рівень безробіття в Україні все одно не зменшується.

Федорович розповіла, що кількість робочих місць тільки зростає. Але разом з тим роботодавці скаржаться, що не можуть знайти працівників на свої підприємства.

На українському ринку праці затребувані кваліфіковані працівники робочих спеціальностей: спостерігається катастрофічна нестача верстатників, зварювальників, токарів, слюсарів, фрезерувальників.

Олександр Соловйов, Голова партії «РОЗУМНА СИЛА», називає кілька причин цієї нестачі. Перш за все, до цього призвів занепад системи професійної освіти, що має давати країні кваліфікованих робітників. Разом з тим ми бездумно продовжуємо плодити й фінансувати за державний рахунок у ВНЗ цілу плеяду професій, які абсолютно не затребувані економікою. Реальні запити наших роботодавців просто ігноруються. Парадокс: робота є, а робітників – немає. І нічого для того, щоб вони з’явилися, влада робити не хоче. І замість того, щоб стимулювати модернізацію системи професійної освіти, їй урізують фінансування, тим самим методично, крок за кроком знищуючи перспективи побудови економічно обумовленого ринку праці в Україні.

Не сприяє вирішенню проблем безробіття і ганебно низька оплата праці робочих спеціальностей. А люди бачать лише цинічну незацікавленість влади в добробуті власного народу, що веде до катастрофічних наслідків. Безробіття – це тільки вершина айсберга, яка криє ще більш серйозні проблеми. Проблемою втрати трудових ресурсів все не закінчується. Ті, хто в силу різних причин не мають можливості знайти роботу в Україні та виїхати за кордон, дуже часто від безвиході втрачають самовладання. Пияцтво, наркоманія, злочинність – похідні від безробіття. І знову в групі ризику – молодь, а значить – наше майбутнє.

Безробіття – проблема, яка погіршувалася в Україні роками, тому і вирішити її швидко неможливо. У довгостроковій перспективі потрібно внести зміни до системи освіти: фінансувати технічні спеціальності, забезпечити відповідні навчальні заклади сучасною матеріальною базою, щоб молодим людям було де і на чому вчитися. Таким чином ми виростемо висококваліфікованих працівників. І дуже важливо підтримувати цей потенціал, оцінюючи його гідною зарплатою, щоб люди хотіли працювати, щоб робочі професії були знову популярними серед молоді. Якщо ж не підійти до вирішення проблеми комплексно – вимруть цілі галузі, а разом з ними і тисячі робочих місць.


 

Автор публікації

Офлайн 18 хв.

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 505Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю