Вівторок, Червень 19, 2018
Home > Новини > Трудове підпілля. Близько 50% українців працюють нелегально

Трудове підпілля. Близько 50% українців працюють нелегально

Кожен третій працівник в Україні працює нелегально. Загалом це близько 5 млн осіб.

Про це повідомив голова Держслужби з питань праці Роман Чернега. Міжнародна організація праці провела оцінку рівня тіньової економіки, і за результатами оцінки, близько 50% працівників в Україні від офіційно зайнятого числа людей працюють у тіні, а зайнятих у нас близько 10–12 млн. Тобто близько 5 млн, або кожен третій, працюють нелегально», – зазначив Чернега.

Зарплата в конвертах – це серйозна хвороба для економіки країни. Адже якщо людина працевлаштована неофіційно, вона, відповідно, не платить відрахувань до Пенсійного фонду. Як наслідок – додаткове і величезне навантаження на бюджет держави.

Олександр Соловйов, лідер «РОЗУМНОЇ СИЛИ» підкреслив, що виведення економіки з тіні – не панацея. Існує інша проблема. Є ризик, що роботодавці просто не будуть наймати людей, якщо їм доведеться офіційно їх працевлаштовувати.

Причина величезної кількості неофіційно працевлаштованого населення полягає в непомірно високих податках, якими у нас обкладається заробітна плата. Ані роботодавець, ані співробітник не хочуть віддавати гроші – тому й існує проблема зарплати в конвертах.

Непродумані реформи призвели до того, що економіка України потрапила в замкнене коло. Зарплата в конвертах провокує дефіцит Пенсійного фонду, він все більше фінансується з бюджету країни, останній потрібно поповнювати і, як наслідок, виникає підвищення податків. Це, в свою чергу, провокує все більше прагнення людей не влаштовуватися на роботу офіційно.

Торішнє розпіарене прем’єром і президентом підвищення мінімальної зарплати різко спричинило вихід у «тінь» навіть сумлінних підприємців, які не володіють достатніми фінансовими резервами для збільшення фіскальних відрахувань із зарплат своїх працівників. Абсолютно логічною стала ситуація, коли після штучного, не підкріпленого реальними доходами збільшення мінімальної зарплати вдвічі, а, відповідно, й оподаткування, підприємці вивели своїх працівників у «тінь», офіційно звільнивши, а по факту – використовуючи їх у подальшому нелегально.

І знову вийшло так, що чергова одіозна реформа уряду провалилася і дала протилежний результат. Бізнес був змушений піти на ці заходи, щоб уникнути непосильних податкових зобов’язань. Для того, щоб вивести бізнес з тіні потрібно тільки одне – зменшити податки! Ставку в понад 40% можуть платити тільки дуже багаті, або ті, у кого немає вибору.

Автор публікації

Офлайн 20 години

Розумна сила

Коментарі: 0Публікації: 703Реєстрація: 13-07-2017

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
Пароль не введено
*

Генерація паролю